Willa

Mieszkania dla naszych lalek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiol
Posty: 161
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:42
Kontakt:

Willa

Post autor: Wiol »

Postanowiłam założyć swój wątek- tak żeby zmobilizować się do pracy nad projektem.
Na gwiazdkę dziewczyny dostały domek od dziadka- dwa górne piętra.
Kupiłam w międzyczasie kuchnię od Ingrid, w której się zakochałam. Miała stać na dolnym piętrze,ale nie mieściła się-brakowało 0,5 cm! Początkowo chciałam ciąć plastik,ale bałam się,że zniszczę meble. Stanęło więc na tym,że trzeba kuchnię dobudować niżej :D . Przy okazji zrobił mi/dzieciom ^^ mąż garaż. Miał kiepski materiał,ale jakoś się udało.
Obrazekdomek (1) by Wiol, on Flickr

Obrazekdomek (2) by Wiol, on Flickr

-- 1 sie 2016, o 10:12 --

I maluję kuchnię sprayem. Oryginalne kolory-pastelowy róż i niebieski. Nie pasuje mi do koncepcji. Jak będzie po, to się pochwalę. Na razie porobiłam zacieki ... Jednak ta metoda wymaga dużej wprawy i pewnej ręki.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: lwica »

Wiol super domek i super pomysł.Bardzo podoba mi się łóżko w sypialni wygląda jak miniaturka prawdziwego łóżka.Urządzaj dalej swój piękny domek i chwal się postępami prac na forum.

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Malina »

Piękny domek! W tej chwili aż żałuję, że nie mam dzieci, którymi mogłabym usprawiedliwić trzymanie takiego kolosa w domu ;)

lonion
Posty: 129
Rejestracja: 08 maja 2016, 21:26
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: lonion »

Jest wspaniały!!! Łóżko bomba - ta pościel ma idealny wzorek.

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Balbinka »

Domek cudny i wyposażenie fajne. Sypialnia bardzo przytulna.
Malina - ja niby mam potomków 2sztuki, ale obawiam się, że przeżuliby takie cudo w tempie ekspresowym i nic by z niego nie zostało. Destruktor wlaśnie dzisiaj rozpadł drewnianą biegówkę... Z górki zjeżdżał...
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
Wiol
Posty: 161
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:42
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Wiol »

Kolos? Uważam,że jest za mały :D
Mój tata zmienił projekt-zabrkło materiału. Sufity za niskie i szerokość nie ta...
Ok, przyznam,że po dodaniu parteru trochę mnie przeził... Z drugiej strony-dostęp do najniższego piętra jest kiepski. Nawet dla dzieci. Szkoda mi kuchni, bo nie będzie z poziomu podłogi jej widać nawet. Musimy dobudować jakieś 15 cm poziom na pojemiki-koszyki do akcesoriów.

I nie marwcie się, kolekcjonerstwa lalkowego posiadanie dzieci wcale nie usprawiedliwia w oczach bliskich. Choć ułatwia racjonalizowanie niektóych szaleństw... :rotfl:

-- 2 sie 2016, o 09:40 --

A i jak przychodzą kuzynki chowam wannę i mniejsze akcesoria...
Wanna jest moooooooja (!) xD

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: JoannaS »

A masz umywalkę? Z pastą i szczoteczką ^^ Fajny domek :klaszcze:

Awatar użytkownika
Wiol
Posty: 161
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:42
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Wiol »

Nie ma umywalki,ani aż takich bajerów jak szczoteczka do zębów... I pewnie nim oficjalne właścicielki domku nie dobiją do 18stki, to takich rzeczy tam się nie pojawią... Co najwyżej podczas cichej, nocnej sesji zdjęciowej.... :hyhy:

I szczerze, to chyba opcja z eleganckim regałem byłaby lepsza,ale mój ojciec uparł się, że MA BYĆ DOMEK, D O M E K i nie dał się przekonać. :bezradny:

Awatar użytkownika
justi578
Posty: 160
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:53
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: justi578 »

Boże, domek jest świetny! :D Jak ja bym chciała taki mieć... Niestety, wiek już nie ten i nikogo raczej nie przekonam, by mi zmontował takie cudo ;)
Będę pamiętać o tobie, kiedy będę daleko.
Będę pamiętać za każdą górą, morzem, rzeką.
A gdy się spotkamy i nie będziemy już mali,
zrobimy tak, byśmy się nigdy nie rozstawali.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Miranda »

Sama zamontuj. :hyhy:
Cudowny byłby taki dom, jeszcze w stylu wiktoriańskim, ale w skali 1:6 to raktycznie trzeba by było wolny pokój tylko na to kieć. :D

Awatar użytkownika
justi578
Posty: 160
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:53
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: justi578 »

Miranda pisze:Sama zamontuj. :hyhy:
Cudowny byłby taki dom, jeszcze w stylu wiktoriańskim, ale w skali 1:6 to raktycznie trzeba by było wolny pokój tylko na to kieć. :D
Gdybym tylko umiała ;( Czasem żałuję, że nie jestem facetem :facepalm:
I własnie główny problem - gdzie to trzymać? :D Przydałby się drugi dom na lalki i akcesoria do nich... ale taki prawdziwy dom :rotfl:
Będę pamiętać o tobie, kiedy będę daleko.
Będę pamiętać za każdą górą, morzem, rzeką.
A gdy się spotkamy i nie będziemy już mali,
zrobimy tak, byśmy się nigdy nie rozstawali.

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Ciabas »

Justi starczy sklejka czy balsa, klej i wiertareczka taka mała do łapki :) ja robię jeden pokój i powiem szczerze, że jedyne co mnie przytłacza to właśnie brak miejsca na pełnowymiarowy domek dla lalek...więc pewnie ograniczę się do pokoju i może ogrodu :P

A co do domku Wiol to.....jakby to delikatnie ująć...DAWAJ WANNĘ! :D I męża, bo mojemu się nie chce pomagać....
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
justi578
Posty: 160
Rejestracja: 17 lip 2016, 21:53
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: justi578 »

Ciabas, dzięki za rady :D Może faktycznie nie jest to takie trudne przedsięwzięcie ;) W końcu są wakacje, można spróbować coś stworzyć...
Ale i tak takiego domku jak ma Wiol to nigdy nie uda mi się zbudować :D
Będę pamiętać o tobie, kiedy będę daleko.
Będę pamiętać za każdą górą, morzem, rzeką.
A gdy się spotkamy i nie będziemy już mali,
zrobimy tak, byśmy się nigdy nie rozstawali.

JoannaS
Posty: 832
Rejestracja: 13 maja 2014, 18:30
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: JoannaS »

Umywalka była w Lidlu tak jak i wanna. Z kibelkiem. Mamcijaje :)

Awatar użytkownika
Wiol
Posty: 161
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:42
Kontakt:

Re: Willa

Post autor: Wiol »

Powiem,że zbicie bardzo cienkiej sklejki-ściana tylnia z działową, na stole kuchennym, z dziećmi, które CHCĄ pomóc-bezcenne.
Ojciec łóżeczko (bez wzoru-z głowy)od ręki, w kilkanaście minut wyciął i zbił... Szkoda,że ciężko go namówić na konkret. Artysta, ma zawsze swoją wizję i zdanie...
Podziwiam tych z forum, którzy dłubią sami meble i tworzą dioramy...

Wanna jest zdobyczna, przez duże Z.
Wypedaż w lidlu. Kolejka od6 rano...wielka bitwa.... Wyrywanie sobie z rąk :rotfl: niestety tylko wanna była. Może kupimy umywalkę. Na razie lakierowanie podłóg i malowanie ścian. Jakieś światło-choć elektryk zarzeka się,że tylko kinkiety... :hyhy:
Ja na razie wydrukowałam podłogę w kuchni-deski i do garażu kafelki... Tam była sklejka biała na wysoki połysk-jak ściany na samym dole.
To nie będzie perełka w stylu Lady Fanaberia. Przy braku umiejętności i poprawce na dzieci, pewnie zostanie coś pomiędzy dreamhouse,a bukiecki domek dla lalek wypaciany w dżemie... :bezradny:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości