Artykuły o kolekcjonerach lalek

Dział dla rozmów o tajnikach kolekcjonowania lalek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carleesi
Posty: 208
Rejestracja: 08 gru 2014, 02:39
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Carleesi »

Daga pisze:Może nie kolekcjonerzy, ale w temat dość się wpisuje:
https://www.facebook.com/teleexpress/po ... 9895931126
Tradycyjne demonizowanie Basiek i pochodnych w cenie zestawu.
Może i trochę tak, ale generalnie pomysł mi się podoba, jeśli mam być szczera. Nie bijcie... :pudło:
Blog Instagram Flickr Facebook

Awatar użytkownika
Moony
Posty: 187
Rejestracja: 30 gru 2014, 15:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Moony »

Mówiąc kompletnie szczerze- nie jestem jakąś ogromną fanką prac tej pani. Nie tylko średnio przypada mi do gustu estetyka, ale i sama idea "robienia z Bratz normalnych dziewczynek". One nie mają przedstawiać 14-latek czy coś, tylko raczej 20-latki, z biustami, noszące obcasy i makijaż. Może mają i zbyt napompowane usta, ale to już kwestia takiego na nie pomysłu.
Ludzie zachowują się, jakby lalki bez makijażu nie istniały, a to nie jest prawda. Trzeba tylko wyjąć głowę z d... działu dziecięcego Tesco.
A już kompletnie od czapy jest dla mnie czepianie się proporci MH. Potwór morski nie jest realistyczny? No nie, naprawdę?

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: EvilCupcake »

Moony pisze:Mówiąc kompletnie szczerze- nie jestem jakąś ogromną fanką prac tej pani. Nie tylko średnio przypada mi do gustu estetyka, ale i sama idea "robienia z Bratz normalnych dziewczynek". One nie mają przedstawiać 14-latek czy coś, tylko raczej 20-latki, z biustami, noszące obcasy i makijaż. Może mają i zbyt napompowane usta, ale to już kwestia takiego na nie pomysłu.
Ludzie zachowują się, jakby lalki bez makijażu nie istniały, a to nie jest prawda. Trzeba tylko wyjąć głowę z d... działu dziecięcego Tesco.
A już kompletnie od czapy jest dla mnie czepianie się proporci MH. Potwór morski nie jest realistyczny? No nie, naprawdę?
Gdybym mogła to bym ci tęczowe ciasto wręczyła za ten komentarz, ale nie mam jak więc tylko napiszę, że dobrze to ujęłaś. :brawo:

Magda2702
Posty: 59
Rejestracja: 02 paź 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Magda2702 »

Moony, jestem tego samego zdania.
Akurat miałam mozliwość wysłuchania wywiadu i pomyślała, że fajna rzecz....
Ale weszłam na ich stronę i obrazki mniej fajne.
Widziałam zdecydowanie lepsze metamorfozy lalek dziewczyn z tego forum :)
No i cena 160.- ?????

Awatar użytkownika
Suriri
Posty: 156
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:55
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Suriri »

Ludzie niepotrzebnie dorabiają do wszystkiego ideologie. Na temat gustu się nie dyskutuje, a zawsze miło zobaczyć daną lalkę w różnych wersjach. Chociaż przyznaję się bez bicia, że jak pierwszy raz zobaczyłam MH (a było to przed lalkowym bakcylem) to pomyślałam "rany boskie! Czym oni te dzieci teraz faszerują!?"
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: reiha »

Artykuł o Barbie z "Twojego Stylu" - http://www.styl.pl/magazyn/news-barbie- ... Id,2380500

jest jeszcze wzmianka w gazetce z łódzkiej manufaktury, ale nic ciekawego, nie wiem,mam skanować?

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: ingrid »

Przeczytałam artykuł, całkiem ciekawe, może i warto nabyć książkę :P . Kurczę, tyle się zarzuca zabawce w typie Barbie, ale przecież, jak wynika właściwie z samego artykułu, tutaj raczej wcale nie chodziło o jakąś zabawkę, czy idealizowanie, tylko o pewne przeniesie skrytych i pięknych fantazji w trójwymiarową zgrabną formę, z artystycznymi akcesoriami, lub bajecznymi kreacjami. Dla mnie lalki są niczym książki, dość często to powtarzałam, lalki się czyta, a i same książki bywają bardziej, bądź mniej prozaiczne.

Awatar użytkownika
Mysha
Posty: 600
Rejestracja: 11 maja 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Mysha »

No i wyszło szydło z worka - Barbie sama jest klonem ;) W takim razie wszyscy inni klonujący Barbie powinni się poczuć rozgrzeszeni ;)
Kizuna [Smart Doll] Isabelle [DD Saber Extra] Maya [DD DDH-06] Angelica [DD Sakuya] Koteczek [MDD Mariko] Lancer [Ringdoll Lucifer] Moonlight [Smart Doll] Emilka [DD Miku]
Obrazek

Awatar użytkownika
Neytiri
Posty: 1285
Rejestracja: 07 wrz 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Neytiri »

reiha, wielkie dzięki za podzielenie się artykułem. Bardzo ciekawy fragment i również mam ochotę przeczytać całą książkę, niesamowita historia :)
Mój amatorski Dollhouse, mały, ale cieszy :)
Instagram: neytiri_dollhouse

Awatar użytkownika
Pink Flamingo
Posty: 1860
Rejestracja: 13 mar 2014, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Pink Flamingo »

Też przeczytałem i już zaopatrzyłem się w książkę :)


Awatar użytkownika
Arima
Posty: 620
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:43
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Arima »

I jak zwykle nazwa Dollfie jest synonimem bjd, chociaż w rzeczywistości zarezerwowana jest tylko dla bjd firmy Volks.
Wiem, czepiam się, ale po prostu lubię poprawność.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: reiha »

W dzisiejszej wyborczej artykuł o Barbie - link.

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: BarbieDream »

Może to nie artykuł, ale dostałam takiego maila:

"Dzień dobry. Nazywam się Julia Jasińska, pracuję jako korespondent w agencji Sputnik (Moskwa). Niedawno dowiedzieliśmy się, że znana polska dziennikarz, podróżniczka i poprostu niezwykła kobieta Martyna Wojciechowska stała sie jednym z prototypów nowej kolekcji Barbie.
Chcemy opowiedzieć naszym słuchaczom i czytelnikom o tym.
Wiem , że Pani jest profi i zna się na tych cudownych lalkach.Chciałabym poprosić o komentarz-nieduży wywiad (telefonicznie, maks 5 min) o tym wydarzeniu. Co Pani o tym myśli, ciekawe fakty...

Z góry dziękuję
Julia Jasińska"

Jak widać zostałam poproszona o udzielenie krótkiego wywiadu dla radia rosyjskiego Sputnik. Co o tym myślicie? Może ktoś z was też dostał takiego maila (u mnie trafił do spamu)?

Awatar użytkownika
Guga
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2016, 19:27
Kontakt:

Re: Artykuły o kolekcjonerach lalek

Post autor: Guga »

Z ciekawości sprawdziłam swojego maila i okazuje się, że też dostałam taką wiadomość ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości