Totally Hair Barbie Tribute

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Dziękuję dziewczyny, że doceniacie moje starania. Natomiast te lalki trafiły do mnie po 26-letnich przejściach, a los je średnio oszczędzał... Ich włoski były skołtunione, matowe, spragnione szamponu i odżywki; część z nich musiałam do-rootować, całkowicie odbudować grzywki... Ubranka oczywiście upolowałam oddzielnie. Mam jeszcze dwie inne odratowane Totallki, niedługo postaram się je pokazać :) Póki co jeszcze kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ciabas
Posty: 416
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:33
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Ciabas »

Dollytopia pokaż wszystkie razem :D to dopiero będzie zdjęcie grupowe :D
Chciałabym w każdym obudzić bohatera

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: ingrid »

Przepięknie odrestaurowana ta Totalka, szczególnie grzywa mi przypadła do gustu. Teraz jej fryzura jest taka gęsta, no i te konkretne karbowanie. Aż miałabym ochotę podrzucić Ci swoją do takiego odświeżenia :serducho:

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Dwie 'totalkowe' siostry postanowiły zapozować razem :D
Bliźniaczki, lecz każda ma swój własny styl :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

W dniu dzisiejszym przyszła moja pierwsza Totally Hair Barbie. Niestety reprodukcja.
Obrazek2017 Totally Hair Barbie - "25th Anniversary" by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017 Totally Hair Barbie - "25th Anniversary" by Joanna Piotrowska, on Flickr

Czy ktoś w grupie już taką posiada? Pytam, ponieważ laleczka niby ma ciałko obracane w pasie ale moja lalka chyba jest sklejona, gdyż jest unieruchomiona i w dodatku korpus ma lekko obrócony. Chciałabym ją wyprostować ale nie wiem czy nie uszkodzę laleczki. Może zamoczyć ją w ciepłej wodzie?

Patrząc na Wasze Totally ślicznotki widać różnicę. Repro ma rzadsze włosy, miejscami pasemka włosów wszyte w głowę są tak cienkie, że wydaje się jak by lalka miała już swoje lata i straciła trochę włosów. Z lewej strony głowy koło grzywki widoczne są prześwity, musiałam zawiązać jej kitkę z boku głowy aby je zakryć. Na pewno ma ciemniejsze usta od oryginału. Poza tym jest przepiękna. Ale czuję pewien niedosyt i posiadając reprodukcję tej ślicznotki jeszcze bardziej chcę mieć oryginał :).

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Czekałam aż ktoś pochwali się swoją reprodukcją - dzięki Asiasta za pokazanie swojej repro-totalki. :) Mimo wszystko jest urocza, błyszczy nowością i intensywną paletą kolorów. Podobają mi się jej brwi i nieco pełniejsze usta - drobne szczegóły, które nadają jej nieco inny charakter niż oryginał.
Asiasta, jeśli możesz, postaraj się zrobić zdjęcia w świetle dziennym, bo flesz nie odda jej urody jak naturalne światło. :) Naprawdę fajnie, że pokazałaś swoją repro, ja też może się kiedyś skuszę na jej kupno, gdy portfel pozwoli :D

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Dollytopia pisze:Czekałam aż ktoś pochwali się swoją reprodukcją - dzięki Asiasta za pokazanie swojej repro-totalki. :) Mimo wszystko jest urocza, błyszczy nowością i intensywną paletą kolorów. Podobają mi się jej brwi i nieco pełniejsze usta - drobne szczegóły, które nadają jej nieco inny charakter niż oryginał.
Asiasta, jeśli możesz, postaraj się zrobić zdjęcia w świetle dziennym, bo flesz nie odda jej urody jak naturalne światło. :) Naprawdę fajnie, że pokazałaś swoją repro, ja też może się kiedyś skuszę na jej kupno, gdy portfel pozwoli :D
Dziękuję. Postaram się dzisiaj pstryknac fotki bez flesza. Robie z lampą, ponieważ nie posiadam dobrego aparatu, ten w telefonie jest słaby i zdjęcia wychodzą rozmazane. Postaram się zrobić wyraźne fotki w naturalnym świetle :).
Dodam tylko, ze laleczka jest bardzo urocza.

-- 23 maja 2017, o 16:06 --

Tak jak obiecałam wklejam fotki Totalki w naturalnym świetle
Obrazek2017-05-23_04-51-48 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-23_04-59-51 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-23_04-59-25 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-23_04-59-12 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-23_04-52-01 by Joanna Piotrowska, on Flickr
o tej porze dnia ciężko z dobrym światłem, zdjęcia robiłam w kuchni, która obecnie jest najjaśniejszym pomieszczeniem w domu. przepraszam za jakość zdjęć, tak jak wcześniej pisałam aparat w moim telefonie nie jest najlepszy do robienia zdjęć w naturalnym świetle :/.

-- 23 maja 2017, o 19:04 --

Poniżej dodałam zdjęcia pokazujące w jaki sposób reprodukcja ma wszytą grzywkę. Niestety utrudnia to ułożenie fryzury charakterystycznej dla lat '90. Ponadto reprodukcja jest sklejona w pasie, przez co nie można jej swobodnie obracać, np. chcąc laleczkę ułożyć do zdjęcia :/. Prawdopodobnie projektanci lalki uznali, że jest to model kolekcjonerski, który ma stać, a nie służyć do zabawy.

Obrazek2017-05-23_07-48-13 by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-05-23_07-48-31 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

W dniu dzisiejszym złożyłam reklamację do sklepu Smyk.pl w sprawie sklejonego ciała w pasie mojej Totally Hair Barbie. Mam nadzieję, że uznają reklamację gdyż nie przysłali mi żadnego paragonu potwierdzającego zakup.
Oglądałam filmiki na Youtube i okazuje się, że moja Totallka ma wadę produkcyjną bo inne prezentowane na filmikach normalnie są obracane w pasie. :/
Smuteczek :/

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

W świetle naturalnym prezentuje się jeszcze ładniej, ma bardzo sympatyczną buźkę, błyszczące włosy i dość gęstą, puszystą grzywkę jak na repro. :) Recenzenci skarżą się, że grzywka ich reprodukcji nie ma objętości i leży płasko, natomiast Twoja lalka ma grzywkę taką jak należy :)
Co do braku obrotu w talii - widocznie machnęli za dużo kleju, który zablokował motoryczność talii. Szkoda, bo poza tym egzemplarz całkiem udany.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Być może SMYK podmieni towar w ramach reklamacji. Teraz laleczka podrożała nieco więc jeżeli będą chcieli zwrócić pieniądze i będę zmuszona zamówić Barbie po obecnej cenie promocyjnej zrezygnuję z zakupu.
Na pewno lalkę oddam gdyż w takim stanie traci na wartości.

Przyjrzałam się bliżej laleczce i wygląda to tak jakby plastik z górnej części ciała roztopił się lub nie był wystarczająco zastygnięty w momencie łączenia obu części ciała.
Z lewej strony widać jak by plastik z górnej części zlewał się z białym.

Nad grzyweczką trochę popracowałam, niestety zrobiłam to zaraz po zrobieniu zdjęć zamieszczonych w poście. Teraz grzywka jest bardziej puszysta.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Z radością informuję, że moja Totalka zostaje i nie będzie reklamowana gdyż w dniu dzisiejszym ją naprawiłam. 2 godziny przepychania nitki i żyletki przez łączenie w pasie dało efekt :). Mam kilka pęcherzy na palcach ale najważniejsze ze lalka ma się dobrze i nie ucierpiała.

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Gratuluję udanego zabiegu "udrażniania w pasie" (?) :D :klaszcze:
Najważniejsze, że pacjentka ma się dobrze, a dzielna lekarka dała radę :D :ok:

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

W jaki sposób odświeżacie włoski swoim totallkom? Będę odświeżać włosy totally hair brunetki i chciałabym otrzymać wskazówki w jaki sposób to zrobić aby nie zniszczyć jej karbowanych włosów.

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Czarnab1 »

Nie myj w goracej wodzie, to się nie wyprostują

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Czarnab1 pisze:Nie myj w goracej wodzie, to się nie wyprostują
Zgadza się, wystarczy umyć włosy szamponem, nałożyć odżywkę i spłukać. Zanim całkiem wyschną, można je delikatnie rozczesać. Jedynie gorąca woda rozprostuje karbowanie, można więc śmiało myć w chłodnej/letniej wodzie. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość