Totally Hair Barbie Tribute

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
Dorii.86
Posty: 341
Rejestracja: 08 sie 2015, 19:18
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dorii.86 »

Asiasta: moja repro totalka tez nie jest "skrętna" w pasie.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Jest sklejona jak moja. Miałam ja reklamować ale udało mi się naprawić. Zaczęłam od nitki przeciągając ja w pasie później wkładałam żyletkę. Klej nie jest twardy więc łatwo wchodziła. Na koniec próbowałam ją przekręcić w pasie i klej puścił. To wada produkcyjna. Można zareklamować.

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Nowy nabytek Totally Hair Barbie Brunette.
Lalka ma bardzo zniszczone włosy, na szczęście na zdjęciach tego nie widać. Włosy mojej totallki są przerzedzone na końcach, podczas rozczesywania sporo włosów ukruszyło się mimo tego, że były nawilżane i wmasowałam w nie tonę odżywek :(. Myślę, że konieczne będzie doszycie nowych pasemek włosów.
Kupując lalkę spodziewałam się bardziej zadbanej totallki. Przyznam szczerze, że jestem troszkę zawiedziona :(.

Czy jest jeszcze jakiś sposób aby nawilżyć włosy i uchronić je przed nadmiernym kruszeniem się?

ObrazekTotally Hair Barbie (repro)& Totally Hair Barbie Brunette by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek1992 Totally Hair Barbie Brunette by Joanna Piotrowska, on Flickr
ObrazekTotally Hair Barbie (repro)& Totally Hair Barbie Brunette by Joanna Piotrowska, on Flickr
Obrazek2017-07-13_07-54-40 by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Kochana, jeśli włoski były czesane wielokrotnie (metodą "szarpaną") przez poprzednią małą właścicielkę, to prawdopodobnie są one połamane i ta 1/3 musiała po prostu wypaść podczas rozczesywania, nie ma innej rady, inaczej powstałby kołtun. Pozostaje pogodzić się z rzadszymi końcówkami, albo dosztukować, ale trzeba wówczas dokupić naprawdę długie pasma kanekalonu.
Twoja brunetka ma śliczną twarz, a włoski wcale nie są takie rzadkie. Zachowana jest długość i fajna grzywka :)

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Przed umyciem jej włosów dokładnie im się przyjrzałam. Włosy miała rozczesane tylko od mniej więcej połowy. W górnej części masa kołtunów. Podczas rozczesywania kilka pasem włosów po prostu wypadło. Dosyć sporo włosów ukruszyło się. Po całym zabiegu spa powstał dosyć spory zwitek włosów, które odpadły lub ukruszyły się. Lalka raczej nie wyglądała jak by jakieś dziecko nadmiernie ją czesało. Włosy bardziej wyglądały jak by były po prostu zaniedbane. Splątane i bardzo wysuszone. Tuż przy głowie można było dostrzec błyszczące i oryginalnie karbowane włoski. W dalszej części są matowe i suche. Widziałam lalki w gorszym stanie :). Poszukam na allegro włosy w przybliżonym kolorze i postaram się uzupełnić ubytki. Może choć trochę nadadzą blasku jej ślicznym długim włoskom.
Co do długości poszukiwanych włosów mam już na allegro sprzedawcę, u którego takie znajdę. Ostatnio wszywałam takie włosy Jasminie, są tak długie, że warkocz od czubka głowy sięga mi do kolan :D. Wykorzystałam całkiem niewiele. Niestety ciemny brąz, są za ciemne dla mojej totallki. Ale przynajmniej wiem już gdzie szukać :).
Zakupu nie żałuję :D Ciesze się, że będę mogła nad nią trochę popracować. Czekam tylko na urlop :)
Na włosy już 2 razy nakładałam kryształki od Alfaparf. Olejek jest bardzo tłusty więc włoski odzyskują blask i nie są sklejone.

ObrazekTotally Hair Barbie by Joanna Piotrowska, on Flickr

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Tymczasem kolejna moja Totallka, tym razem w sukience Donny z Beverly Hills :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Asiasta
Posty: 763
Rejestracja: 01 mar 2017, 19:16
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Asiasta »

Śliczna. Czy to są jej oryginalne włoski? Gęste, błyszczące. Laleczka wygląda przepięknie.

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Dziękuję Asiasta :serducho: To są jej oryginalne włosy, tylko na nowo je pokarbowałam :)

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

W końcu skusiłam się na Totally Repro :D Przekonałam się do niej i myślę, że to ciekawa wariacja na temat Totally Hair - tylko pozornie przypomina oryginał.
Jest jeszcze bardziej cukierkowa i nasycona kolorami. Jej włosy wykonane są nie z miękkiego kanekalonu, a z połyskliwego polipropylenu.
Oto kilka zdjęć z jej sesji :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Śliczna Barbie. :serducho: Jednak widać różnicę w makijażu pomiędzy reprodukcją a starszymi modelami Barbie.Tutaj są bardziej wyraźne i bardziej żywe kolory. Być może u starszych Totally Hair z racji wieku te kolory troszkę wyblakły. A jak u nowej Barbie jest z gęstością włosów w porównaniu do staruszek?

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Lwico, reprodukcja ma nieco "żywszą" paletę kolorów, makijaż jest bardziej wyrazisty, kolor pomadki ciemniejszy - po prostu trochę zmieniono projekt.
Jeśli chodzi o włosy to klasyczna Totallka ma gęstsze włosy z cieńszego włókna, natomiast reprodukcja posiada nieco rzadsze włosy z grubszego włókna.
W oryginale włoski są bardziej puszyste, u repro natomiast gładsze i bardziej "zwarte". Kanekalon i polipropylen to jednak zupełnie różne włókna.

Awatar użytkownika
lwica
Posty: 1845
Rejestracja: 08 sty 2016, 20:03
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: lwica »

Dzięki za odpowiedź. :) Jednak obie Barbie zarówno starsza jak i nowsza reprodukcja są prześliczne,urocze i ponadczasowe. :serducho: Gratuluję tak pięknej kolejnej Totallki w kolekcji. :klaszcze:

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

Dziękuję bardzo Lwico :serducho: Ja też je uwielbiam i niedługo postaram się zrobić grupowe zdjęcie moich Totallek :D

Obrazek

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: LuLu »

Jakie piękne! Czasem nie mogę się nadziwić jakie Mattel potrafi cuda stworzyć o ile tylko mają na to chęci :] Osobiście widzę doskonale różnicę między oryginałem, a reprodukcją, acz są to niewielkie rzeczy. Co nie zmienia faktu, że doskonale się spisali, jak na moje oko.
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
Dollytopia
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:24
Kontakt:

Re: Totally Hair Barbie Tribute

Post autor: Dollytopia »

LuLu, też tak uważam. Mattel nadal mógłby tworzyć takie lalki gdyby tylko chciał. Myślę, że wtedy nastąpiłby renesans Barbie, bo w świadomości ludzi prawdziwa Barbie to właśnie superstarka o niesamowitych włosach i stylizacjach, które dają efekt Wow. Teraz nawet osoby, które niezbyt interesują się lalkami mówią, że obecnie "to już nie ta sama Barbie"... Reprodukcje wskrzeszają Barbie z czasów jej świetności i nie sądzę by za 25 lat produkowano repro wersje dzisiejszych modeli.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości