Konie dla lalek

Nasze znaleziska dla lalek- meble, ubrania, itp. znanych i nieznanych firm.
Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Konie dla lalek

Post autor: reiha »

focią obskrobanego Prancera rozpoczynam wątek dla lalkowych koni
Obrazek

pokazujcie swoje :D wszystkie marki mile widziane.






(dla przypomnienia - strona do identyfikacji koni mattelowskich)

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Kamelia »

To ja dorzucę swoje. :)

Dallas UE 1981
Złapany na targu staroci. Po spa okazało się, że ma cudny ogon i grzywę, jednak stary Mattel = jakość. Miałam go malować, ale chyba jednak zostanie w oryginale, najwyżej poprawię trochę odpryśniętą farbę. Jak na swój wiek ma zaskakująco sprawne stawy, nic nie lata. Można go całkiem sensownie ustawić. Szkoda, że nie ma ruchomej głowy. Byłby wtedy ideałem. :)

Obrazek

Obrazek

Topanga 2004
Jeden z koni dla California Girl. Powiem szczerze, że w porównaniu z Dallasem to nie powala ani jakością włosia (trzeba czesać bardzo ostrożnie, bo włosy wychodzą od samego patrzenia, a co dopiero przy czesaniu...), a jeśli chodzi o ruchomość kończyn, to jest kiepściutko. Ale urzekł mnie swoją maścią i zgrabnym łebkiem.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
VMarcin
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: VMarcin »

No i moja chabeta.... ino na bogato WE FUTRZE! :wat: :rotfl: xD :haha:

ObrazekDSC06205 by Marcin Viscardi, on Flickr

Awatar użytkownika
VintageVixen
Posty: 279
Rejestracja: 18 maja 2016, 21:55
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: VintageVixen »

Niezmiernie sie ciesze, ze powstal wreszcie ten watek i to z takim kultowym pierwszym postem z Prancerem. Mimo uplywu lat nie ukrywam, ze jest on piekny i w historii koni Mattela jeden z najlepszych. uwielbiam jego miesnie, jest genialnie wymodelowany. Reiha taki wlasnie obskrobany jest sliczny, dodaje mu to wszystko uroku.
Dallas oczywiscie jest nie mniej kultowy niz Prancer, piekna artykulacja, ktora pozwalala na ciekawe (powiedzmy realistyczne) pozy. Uwielbiam tego konia, ciagle na niego poluje, narazie bez skutku. Gratuluje takiej perelki.
VMarcin jak na bogato to tylko we futrze :D To zalotne spojrzenie mnie bardzo urzeklo :D Moj Blizzard tez ubrany w to futerko, bez niego sie nie pokazuje.

Watek jest wiec zmobilizuje mnie to do zrobienia zdjec w niedlugim czasie.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: reiha »

dzisiaj próbowałam sfotografować swojego najnowszego konia, ale szczerze mówiąc nie jestem zadowolona ze zdjęć.

Obrazek
(źle przycięłam, muszę poprawić XD)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

może jeszcze spamnę czymś później, bo nie wszystkie obrobiłam.

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Balbinka »

To zdjecie jak idzie konik miedzy plotkami jest po prostu genialne. Super zdjecia robisz :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1892
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: barbusia77 »

Mój konik lalkowy :serducho:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kon jest na baterie. Gdy podniesie głowę - rży,a gdy da mu się marchew lub jabłko kiwa głową na boki jakby nie chciał jeść :D Rozmiarowo raczej dla Skipperek pasuje bo dla Barbie za mały.
<3

Awatar użytkownika
Balbinka
Posty: 1228
Rejestracja: 09 maja 2015, 12:57
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Balbinka »

Cudny :)
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
...

Elinor
Posty: 19
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:44
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Elinor »

Śliczny ten ostatni siwek :serducho:
W ogóle wszystkie koniki ładne, ale ten wyjątkowo starannie wykonany, nawet żyłki na głowie widać i wszystkie ścięgna, ciekawe kto takie dokładne figurki robi?
Ja mam kilka koni dla lal, jeden ruchomy, ale brokatowy (a ja takich świecidlastych nie kocham... no kocham mniej), dwa z bajek (Mattelowski Maximus z Roszponki i bezimienny rumak z Disney Store ze Sleeping Beauty), nawet ładnie odwzorowane, ale wiadomo że podobne do animowanych, realizmu z nich za wiele nie ma. Ostatnio doszedł mi do nich jeden renifer i jeden konik od Steffi Love, nawet ładny, ale ciągle mało prawdziwy. Ciągle szukam ideału ;) Na jesieni chyba zbudujemy im stajnię :D
Pozdrawiam miło!
Elinorka

Awatar użytkownika
LuLu
Posty: 895
Rejestracja: 18 sie 2013, 19:20
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: LuLu »

Aaaa, wątek dla mnie :D Z jakiejś przyczyny od dzieciaka ciągnie mnie do lalkowych koni wszelkiej maści. Jak obfocę swoje cudeńka to się obowiązkowo pochwalę.
reiha wspominałam już, że masz niesamowicie dobre oko, ale się powtarzam. Cudowne zdjęcia!
Pentesilea Przecudny! Pałam do tych Dallasów miłością całe szczęście odwzajemnioną od dnia, kiedy dowiedziałam się o ich istnieniu. Osobiście posiadam czarnego. Z tym, że mój ma wyrobione nieco tylne nogi, ale nie przeszkadza mu to jakoś znacząco. Bez problemu stoi sam :] Również ubolewam nad brakiem ruchomej głowy, ale uroku nie sposób mu odmówić.
Broken Doll in the Middle of Chaos...
_____________
FochLand zaprasza: http://lulu-for-dolls.blogspot.com

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: reiha »

Trafiłam na konia Joelle z serii Fashion Star Fillies, produkowaną przez (chyba) firmę Kenner. Próbowałam zrobić jej zdjęcie, ale dalej cieknie po myciu XD
Obrazek
Jest zdecydowanie za mała dla Barbie, próbowałam zrobić zdjęcie porównawcze, ale wyszło bardzo krzywe.
Obrazek
na górze: duży koń od Collecty, duży Breyer,
na dole: Joelle i koń od Barbie, monsterka dla skali. W zamierzeniu maiały stać w jednej linii :|

Na blogu ahorseofeverycolor.tumblr.com jest dużo zdjęć Fashion Star Fillies wraz z opisami :) Moja Joelle nie ma wzoru z koronki na boku, więc albo jest z innej serii, albo bardzo dobrą podróbką, dla mnie nie ma znaczenia :P

Awatar użytkownika
Nagualini
Posty: 113
Rejestracja: 10 lut 2016, 02:56
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Nagualini »

Dzisiejsze znalezisko z SH. Miał utrąconą nogę, myślałam, że będę musiała rzeźbić - ale okazało się, że panie przy kasie trzymają tę nogę pod ladą, dla zdecydowanego kupca :D. Więc tylko przykleiłam, stąd na fotach bandaż ;).

ObrazekStranger - Sandor Clegane's horse by Nagualini, on Flickr

Po rozmowie z Googlem doszłam do wniosku, że to najprawdopodobniej koń action-mana z 1972 roku. Artykulacja zerowa, ale jest tak ładnie wyrzeźbiony, że nawet bez niej daje radę. Z nieba mi spadł, bo właśnie robię OOAKa Sandora Clegane'a z "Gry o tron", więc potężny czarny ogier do roli Nieznajomego będzie jak znalazł.

ObrazekStranger - Sandor Clegane's horse by Nagualini, on Flickr

Tu z action-manem (nie moim) dla zobrazowania skali:

ObrazekStranger - Sandor Clegane's horse by Nagualini, on Flickr

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Kamelia »

Reiha - fajne znalezisko, ale mnie zachwycił duży Breyer. Ach... :serducho:

Nagualini - po pierwsze super rumak, a po drugie jestem niesamowicie ciekawa Clegane'a! xD

Awatar użytkownika
Ner
Posty: 512
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:39
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Ner »

Ja się swoim konikiem nie chwaliłam ;)
Oprócz rudego z serii Cali Girl (z ułamaną nogą), mam jeszcze ciemnego bez żadnej artykulacji. Ma bardzo ładną rzeźbę, ale kompletnie nie jestem w stanie go zidentyfikować. Jedyną wskazówką jest to, że upolowałam go razem z regałem Barbie Superstar z jakimiś końskimi akcesoriami typu wiadro, spinki do włosów, ubranko jokejki...

Oto konik, na razie mam tylko stare zdjęcie z zakurzonego bloga:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamelia
Moderator
Posty: 1056
Rejestracja: 08 paź 2015, 23:43
Kontakt:

Re: konie dla lalek

Post autor: Kamelia »

Piękne zdjęcie. A to nie jest przypadkiem Champion?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości