MtM

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: arigato78 »

Jakość coraz gorsza, a ceny coraz wyższe. Pierwsza seria MtM z 2015 roku kosztowała w granicach 50 zeta (przynajmniej na All). Teraz nawet te z 2016 kosztują średnio 60-parę wzwyż... Wiele osób nie ma opcji kupienia stacjonarnie tak popularnej zabawki jaką jest lalka Barbie. Kupowanie w necie to ryzyko (mam po 3 egzemplarze niektórych Fashionistas, bo zrąbany malunek twarzy zmuszał mnie do kupowania kolejnych w nadziei, że wkońcu trafi się jakaś bez zeza i tego typu "wtop"). A to jednak swoje kosztuje, nawet ze stosunkowo tanią opcją dostawy do poczkomatu. Nie każdy jest artystą i potrafi przemalować oczy tak, żeby lalka przypominała tę z pięknych zdjęć promo. Namalować brew to już według mnie sztuka. Nie wspomnę o zakupie farbek, pędzelka, podkładu pod farby i "wykańczacza". Ja już się w innych tematach namarudziłem... Trudno, trzeba jakoś to przeżyć. Marzę o posiadaniu kilku Fashionistek z 2017 i 2018, ale póki co mam ważniejsze wydatki. Nie stać mnie na kupowanie kota w worku...
A jeśli chodzi o jakość Barbie - może dałoby radę wystosować jakąś petycję? Nawet kolekcjonerzy, jutuberzy narzekają na jakość lalek Mattel'a, a przyznajmy - MtM za 80 zeta powinna mieć jakość taką jak lalki kolekcjonerskie...

Awatar użytkownika
Czarnab1
Posty: 1626
Rejestracja: 16 lut 2016, 01:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: Czarnab1 »

Moja osobista opinia jest taka, że nie ważne ile kosztuje laka, ma być dobrze wykonana i tyle. Czy u lalki za 25 zł dopuszczalne jest, żeby miała krzywe oczy? Przeważnie nie kupujemy lalki z myślą o ewentualnym repaincie.
Od kilku lat Mattel nie przykłada uwagi do jakości swoich produktów. Narzeka na spadek sprzedaży i nie wyciąga wniosków. Chińczycy ciągną ich na dno. Jeżeli nic z tym nie zrobią, to skończy się ich bajka i tyle.
Od 2 lat nie kupiłam Barbie z nowych fashionsias ani MtM. Jest kilka modeli, które podobają mi się. Po przeczytaniu Waszych wpisów nie żałuję, że nie kupiłam żadnej z nich. Natomiast bardzo Wam współczuję, że spotkały was takie przykre doświadczenia. :pociesza:

Czy jest w ogóle możliwe złożenie reklamacji na lalkę?

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: Soihime »

Możliwość zawsze jest. Można w ramach gwarancji bądź rękojmi. Z tym drugim to trzeba bezpośrednio do dystrybutora w Polsce sądzę.

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: arigato78 »

Czarnab1 pisze:Moja osobista opinia jest taka, że nie ważne ile kosztuje laka, ma być dobrze wykonana i tyle. Czy u lalki za 25 zł dopuszczalne jest, żeby miała krzywe oczy? Przeważnie nie kupujemy lalki z myślą o ewentualnym repaincie.
Od kilku lat Mattel nie przykłada uwagi do jakości swoich produktów. Narzeka na spadek sprzedaży i nie wyciąga wniosków. Chińczycy ciągną ich na dno. Jeżeli nic z tym nie zrobią, to skończy się ich bajka i tyle.
Od 2 lat nie kupiłam Barbie z nowych fashionsias ani MtM. Jest kilka modeli, które podobają mi się. Po przeczytaniu Waszych wpisów nie żałuję, że nie kupiłam żadnej z nich. Natomiast bardzo Wam współczuję, że spotkały was takie przykre doświadczenia. :pociesza:

Czy jest w ogóle możliwe złożenie reklamacji na lalkę?
Dzięki, Czarnab1 :-) :klaszcze: :serducho:

Jest źle (z punktu widzenia klienta), ale nie wiedziałem, że firma Mattel ma spadki sprzedaży. Może się czegoś nauczy... Zastanawia mnie zaprzestanie produkcji lalek Monster High i Ever After High... To chyba większe hity sprzedażowe niż Fashionistas??? Albo porównywalne. Ale to był krok wstecz.. Może Mattel planuje jakąś mega przemianę? Cholercia wie...
Ale poziom wykonania spada. Co z tego, że zamiast kleju w głowach lalek mamy przypalone końce włosów (te, co siedzą wewnątrz głów i trzymają je), skoro malunki twarzy są niechlujne. Wprowadzono ponoć jakąś technikę nakrapianą malunku buzi. Nadal są zezy, usta namalowane wyżej lub niżej "wypukłości" danego facemold'u. I wiele innych wad. I właśnie rodzi się pytanie - czy można to reklamować??? A jeśli tak, to komu???
Kupując na Allegro, bardzo proszę danego sprzedawcę o wybór lalki np. bez zeza, bez braków w malunku twarzy (ewentualne kropki i plamki jakoś tam jestem sam w stanie sobie usunąć), ale nie każdy sobie to bierze do serca i wysyła co popadnie... Jak reklamować np. Barbie z krzywymi oczami? To jest ciekawy temat!

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: Soihime »

Jak pisałam wyżej zawsze można reklamować towar u producenta (nie sprzedawcy!) z tytułu niezgodności towaru z umową. W przypadkach przez was podanych lalki posiadają wady fabryczne, które nie są zgodne projektem oraz zdjęciami promo, które reklamują towar nie tylko u nich, ale i w sklepach.
Nie ma jednak, co zwracać się za granicę, bo przesyłka człowieka zabije (ponadto wtedy wchodziłoby jeszcze w grę prawo USA). Próbowałabym na waszym miejscu kierować się do dystrybutora z filią w Polsce. <-- to na podstawie gwarancji producenta, która trwa ustawowo w Polsce 2 lata.

Natomiast można też na podstawie rękojmi: "Jeżeli konsument składa reklamację na podstawie rękojmi, podmiotem odpowiedzialnym za powstałe wady jest sprzedawca – i to do niego należy skierować pismo reklamacyjne.
Jego dane znajdują się m.in. na paragonie fiskalnym, który kupujący powinien – co do zasady – otrzymać wraz z towarem.

Rękojmia jest ustawowo uregulowanym sposobem dochodzenia roszczeń. Przedsiębiorca nie może w żaden sposób odmówić przyjęcia reklamacji, jeżeli nie wynika to wprost z przepisów.




Warto pamiętać!

Rękojmią są objęte wszystkie towary konsumpcyjne.




Podstawa prawna: art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego"

cytat pochodzi ze strony: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: arigato78 »

Dzięki, Soihime.
To takie proste, a jednak skomplikowane... Zabawa w odsyłanie, powoływanie się na paragrafy, uzasadnianie zwrotu, czekanie... Sam nie wiem. Chyba w tej całej "batalii" sprzedawcy są z góry na wygranej pozycji..
Pozdrówki!

Awatar użytkownika
Soihime
Posty: 986
Rejestracja: 31 sie 2015, 22:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: Soihime »

Niestety też tak to widzę, gdy chodzi o odsyłanie towaru. Ale może wystarczy najpierw napisać? Przyznam, że o lalki nigdy nie walczyłam, bo ja je zwykle kupuję i tak do przeróbek, więc idealne makijaże nie są przeze mnie akurat wymagane. Ale w przypadku ostatnich problemów z telefonem to mi się powiodło, tylko że akurat producenta telefonu łatwiej znaleźć w Warszawie...

Tak czy siak łączę się z Wami w bólu, bo patrząć od strony konsumenta docelowego (dzieci), to już w ogóle nie zrozumiałe jest dla mnie, by taki rodzic musiał być zdany na otrzymanie wadliwego produktu, który tani nie jest i jeszcze go samodzielnie naprawiać.

Awatar użytkownika
arigato78
Posty: 183
Rejestracja: 22 paź 2013, 00:24
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: arigato78 »

Soihime pisze:Niestety też tak to widzę, gdy chodzi o odsyłanie towaru. Ale może wystarczy najpierw napisać? Przyznam, że o lalki nigdy nie walczyłam, bo ja je zwykle kupuję i tak do przeróbek, więc idealne makijaże nie są przeze mnie akurat wymagane. Ale w przypadku ostatnich problemów z telefonem to mi się powiodło, tylko że akurat producenta telefonu łatwiej znaleźć w Warszawie...

Tak czy siak łączę się z Wami w bólu, bo patrząć od strony konsumenta docelowego (dzieci), to już w ogóle nie zrozumiałe jest dla mnie, by taki rodzic musiał być zdany na otrzymanie wadliwego produktu, który tani nie jest i jeszcze go samodzielnie naprawiać.
I tu jest mały (?) problemik... Dzieci, które są de facto odbiorcą wspomnianych produktów, nawet nie dostrzegają "niuansów" typu krzywe oczy albo usta źle namalowane. Ważne żeby lalka ruszała głową i kończynami, i żeby miała włosy do czesania. Ale czy my - dorośli "zbieracze" (czy jak to nazwać) lalek Barbie nie mamy prawa oczekiwać jakości? Ech...

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: barbusia77 »

No i już ją mam- i nie wiem śmiać się czy płakać ; jedno oko mniejsze,uśmiech Jokera,róż ze szminki az na policzkach a na dotego żółte "plamy" pod brwiami- żle nałożona farba :/ Pierwsze co zrobiłam to zmyłam ten uśmiech,lalka zdecydownie pójdzie na ciałko :bezradny: Mattelu,w latach 80tych klony miały lepszą jakośc od dzisiejszych twoich Barbie :no: Obrazek
<3

Awatar użytkownika
karusia79
Posty: 193
Rejestracja: 08 lis 2013, 09:48
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: karusia79 »

barbusia77 pisze:No i już ją mam- i nie wiem śmiać się czy płakać ; jedno oko mniejsze,uśmiech Jokera,róż ze szminki az na policzkach a na dotego żółte "plamy" pod brwiami- żle nałożona farba :/ Pierwsze co zrobiłam to zmyłam ten uśmiech,lalka zdecydownie pójdzie na ciałko :bezradny: Mattelu,w latach 80tych klony miały lepszą jakośc od dzisiejszych twoich Barbie :no: Obrazek
ooo to jakbym widziała swoją, może to nowy kanon piękna wg Mattela? :haha:

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: barbusia77 »

Wydaje mi sie ze seria MTM nadaje sie tylko na cialka xD Kiedys kupowało sie lalki dla ciuchów ale teraz ciuchy to tez porazka :facepalm: Moja paskuda ma juz inna główkę :) Kolor sie różni, ale zależało mi by byla pulchna :) Co do pisania petycji, czy nawet reklamacji, to powiem szczerze wzięli by nas za wariatów ;) Jakbym zwróciła lalke na allegro i jako powód napisała ze lalka ma jedno oko mniejsze i za szeroki uśmiech to by osoba przyjmująca zwrot padła ze smiechu :szampan: Mattel produkuje lalki bądźmy szczerzy- dla dziewczynek, które nie maja tak „ wprawionego oka” w dostrzeganiu mankamentów. Mattel idzie po kosztach. Gdyby nadal trzymałby sie jakości sprzed lat najtańsza Barbie kosztowała by 200zl. Wtedy kupowali by tylko kolekcjonerzy, a producentowi zależy na ilości sprzedanych sztuk, zwłaszcza ze konkurencja jest spora bo zewsząd zalewa nas tania chińszczyzna.
<3

Awatar użytkownika
karusia79
Posty: 193
Rejestracja: 08 lis 2013, 09:48
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: karusia79 »

Pokaaaaż, bo ja też mam wolne cialko. Główkę po przemalowaniu wykorzystam.

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: barbusia77 »

karusia79 pisze:Pokaaaaż, bo ja też mam wolne cialko. Główkę po przemalowaniu wykorzystam.
Jutro cykne fotkę, dzisiaj juz za ciemno ;) Chociaż niewiem czy mnie tu nie zlinczują ze z lalki kolekcjonerskiej zrobiłam pulchna Barbuche ;) xD
<3

Awatar użytkownika
Aarjelin
Posty: 614
Rejestracja: 11 sie 2017, 19:39
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: Aarjelin »

barbusia77 pisze:Jutro cykne fotkę, dzisiaj juz za ciemno ;) Chociaż niewiem czy mnie tu nie zlinczują ze z lalki kolekcjonerskiej zrobiłam pulchna Barbuche ;) xD
e, tam, nie krępuj się wcale ^^ po to wprowadzili nowe typy ciałek coby się z nimi oswajać x3 i też jestem ogromnie fotki ciekawa więc prezentuj śmiało :prosi:

ps: a tak co do dyskusji o jakości główek MtM, niestety, prawdę mówiąc jedyna jaka mi się przydała to ta od Skejtbordzistki (ale to głównie dlatego, że miała ok malunek i akurat mam jakąś słabość do tego Curvy moldu, jest uroczy x3 ), natomiast wszystkie inne nadawały się wyłącznie do dekapitacji :bezradny: a to z powodu kiepskiej aplikacji oczu, a to ze względu na nieszczęśliwie dobrany kolor szminki :mysli: etc.
"You surf the way you wanna surf, I'll surf the way I wanna surf." z cudnego "Barbie: Life in the Dreamhouse" x3

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1891
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: MtM

Post autor: barbusia77 »

Obrazek O to gdzie podzało się ciałko MtM ;) wiem ze odcień widać :/ Jak ktoś ma pomyśł na inne ciałko proszę pisać :)
<3

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości