Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ola-o62
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2012, 01:27
Kontakt:

Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: ola-o62 »

Pomocy ;( Jedna z moich lalek ma takie jakby tłuste włoski i po myciu nadal to wraca :8: Czy ktoś wie jak to usunąć ? Please :zawstydzony:
Mój blog, zapraszam :) http://ola-o62.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pat
Posty: 727
Rejestracja: 09 kwie 2012, 09:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Pat »

Czytałem że na takie coś działa płyn do prania E.
Dolls... Dolls everywhere...

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: KiciaKocia »

Najprawdopodobniej z główki lalki wycieka klej, którym mocowane są włosy. Możesz spróbować ściągnąć z US coś, co się nazywa Goof Off 2 i podobno działa cuda na tłuste włosy u lalek. Możesz też spróbować ze sposobem podanym na tym blogu - >klik< - i wypłukać lalce włosy w toniku Clean&Clear. W obu przypadkach nie da to poprawy na stałe i będziesz musiała co jakiś czas powtórzyć zabieg.
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

Awatar użytkownika
ola-o62
Posty: 57
Rejestracja: 23 paź 2012, 01:27
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: ola-o62 »

Dzięki :buzki: Zaraz kupię i spróbuję, może sie uda :|

Edit: o z US to juz chyba za dużo zachodu ale ten tonikiem brzmi nieźle, zaraz tez idę go szukać :]

-- 6 lis 2012, o 01:54 --

Chyba sama znalazłam sposób :tanczy: Tzn benzyna ekstrakcyjna !
Przetarłam lalece włosy wacikiem nasączonym benzyną a następnie mocno nacieralam tym wacikiem główkę u nasady włosów. Pózniej umyłam włoski płynem do naczyń i jest niesamowity efekt! :happy: Jeszcze raz ten zabieg powtórzę i mam nadzieje że będzie idealnie :prosi:
Mój blog, zapraszam :) http://ola-o62.blogspot.com/

kream
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2012, 18:17
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: kream »

Ja kiedyś kupiłam mojej córeczce lalkę Dorę na giełdzie . Okazało się ze ma strasznie tłuste włosy :( Byłam pewna że to jakieś dziecko wysmarowało lalce głowe jakimś świństwem. Teraz już wiem jaki jest tego powód. Też niczym to nie schodziło żadne mycie i środki nie pomagały.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: reiha »

Ja umyłam swojej lalce włosy, podobnie jak ola-o62, płynem do mycia naczyń, jeszcze nie wyschły do końca, ale widać, że jest zdecydowanie lepiej :D Tylko pachną cytryną. Dobrze, że nie miętą, bo musiałabym myć jeszcze raz :face: Nie cierpię mięty.

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Mono »

Charli Prince na swoim blogu ujawnił złoty środek, którym raz na zawsze pozbył się tłustych i zlepionych klejem włosów lalki - umył je proszkiem do prania. Mówi, że podziałało wyśmienicie :)
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Grażyna »

Mono pisze:Charli Prince na swoim blogu ujawnił złoty środek, którym raz na zawsze pozbył się tłustych i zlepionych klejem włosów lalki - umył je proszkiem do prania. Mówi, że podziałało wyśmienicie :)
Moja ofiarą jakiś czas temu padła Lagoona. Potwierdzam: rezultat jest widoczny, ale myślę, że przy tak okropnie zaklejonych włosach jak u monsterek trzeba powtórzyć zabieg dla lepszych efektów.
Obrazek

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: reiha »

Uprałam wczoraj swoją lalkę i faktycznie proszek działa :serducho:

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Mono »

Moje narzekajace posty zniknely, wiec przypominam, ze nie na wszystkie tluste wlosy dziala proszek do prania. Ja probowalam jeszcze tonikiem z 0,5% spirytusem salicylowym, plynem do naczyn, szamponami w tym przeciwlupiezowym, plynem do prania i nic. Brat mial mi przyniesc z pracy samochodowy specyfik do odtluszczania, ale predzej pogoda z Polsatu sie sprawdzi niz jego slowo zamieni w czyn ;) wiec w miedzy czasie zaryzykowalam i zastosowalam srodek do odkamieniania armatury. Jedynie po nim zauwazylam lekka poprawe. Byc moze jakbym potrzymala dluzej niz 10 minut lub zabieg powtorzyla, daloby to lepsze efekty, nie wiem, plyn mi sie skonczyl. Wlosom nic sie nie stalo, makijaz tez nie ucierpial.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Mangalarga »

Ponarzekam i tu.
Moja DOTW Chile ma lekko zniekształcony owal twarzy od kleju (nie wspominając o tłustych włosach i twardej głowie...).
Klimt Barbie nie ma zniekształconych rysów, ale ma tak obrzydliwie tłuste włosy, że nie chcę nawet dotykać jej głowy - klej wycieka z tyłu, na dodatek kurz przykleja jej się do włosów... Bleh!
Obie idą do rerootu. U Chile i tak chciałam go zrobić, bo ma koszmarnie nierówno przycięte końcówki. U Klimtki tego nie planowałam, ale to chyba najgorszy przypadek jaki można sobie wyobrazić!

Wyczytałam gdzieś, że podobno Mattel zamyka swoje fabryki w Indonezji. To oznaczałoby mniej problemów z klejem w głowach ich przyszłych lalek. Pożyjemy, zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: dollbby »

Koszmar, współczuję. Takie piękne lalki za kupę kasy a oni odwalają CHAŁĘ!!! Niech zamykają w pieruny i zaczną porządnie rotowac włosy.

Awatar użytkownika
reiha
Posty: 4316
Rejestracja: 30 sie 2012, 00:23
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: reiha »

Blee...

Przed chwilą na Flickr trafiłam na sposób z pudrem dla niemowląt (tak to się nazywa?) http://www.youtube.com/watch?v=_vXWI1wq ... e=youtu.be. Jakiś czas temu myłam lalkę w proszku do prania i całkiem mnie zignorowała, jak była tłusta, tak jest do tej pory :(

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: Grażyna »

reiha pisze: Przed chwilą na Flickr trafiłam na sposób z pudrem dla niemowląt (tak to się nazywa?). Jakiś czas temu myłam lalkę w proszku do prania i całkiem mnie zignorowała, jak była tłusta, tak jest do tej pory :(
Dzięki za linka. Właśnie w tej chwili testuję ten sposób na Robecce.
Proszek do prania podziałał zaledwie na parę dni, mam nadzieję, że puder będzie lepszy :] Jeśli nie, to obawiam się, że już nie będę dalej eksperymentować - boję się sianowacenia końcówek :bezradny:

-- 4 lip 2013, o 15:32 --

Robecca przeżyła eksperyment.
Wczoraj poleżała 40 minut z talkiem na włosach (wtarłam dosyć hojnie ;) ), wieczorem ją umyłam i schła sobie przez noc.
Muszę przyznać, że teraz włosy są wspaniałe! Sypkie i delikatne, moja Robecca jeszcze nigdy nie miała takich włosów (nawet po proszku do prania efekt był mniej spektakularny).
Zastanawiam się, jak długo efekt się utrzyma, ale jak na razie - jest dobrze :>
Obrazek

Awatar użytkownika
KiciaKocia
Posty: 1981
Rejestracja: 16 wrz 2012, 19:50
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się tłustych włosów u Barbie?

Post autor: KiciaKocia »

Potwierdzam - też próbowałam i działa. Jestem zdecydowanie zaskoczona jak dobrze podziałało, bo Rochelle miała już maksymalnego gluta na głowie. No, ale grunt, że działa, ja tam płakać z tego powodu nie będę. ;p
"Nikt, kto wymiotuje, nie wygląda elegancko, a już widok rzygającego smoka jest chyba najgorszy."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości