Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Rozmowy o lalkach od Integrity Toys.
Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

Witam was. Chciałbym się dowiedzieć conieco o tych pannach[jak w tytule]. A dokładniej o co chodzi z tymi konwentami, jakie są rodzaje, ilości wyprodukowanych lalek itp?!
Jeli macie jakieś polecane strony to możecie je tu umieścic ;) Bo ja narazie jestem ciemny, a chciałbym się zagłębić w ten temat :bezradny:

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: privace »

Dollby, oficjalna strona http://www.integritytoys.com/page/about_us/our_company są tam również odnośniki do oficjalnie zaakceptowanych dealerów.
Lalki są wydawane w limitowanych ilościach- góra tysiąc lalek (a najczęściej kilkaset), dlatego są tak pożądane. Żeby je kupić od razu po "wypuszczeniu" należy zostać członkiem W Clubu- dla nich są organizowane konwenty, czyli kilkudniowe spotkania w czasie których członkowie W Clubu mogą zakupić lalki- a szał podobno podczas takich spotkań nieziemski, "możliwość zakupu" jest losowana, bo danej lalki nigdy nie starcza dla wszystkich;)
Impreza jest droga- dlatego uczestnicy kupują wszystko do czego się dorwą, by choć część kosztów im się zwróciła- stąd na stronach kolekcjonerów i na ebayu pojawiają się lalki na sprzedaż. Polscy członkowie W Clubu, którzy z takich konwentów wracają, część lalek wyprzedają (zaczynając od Dollplazy, mając pewność, że trafią w dobre ręce)- o tyle fajnie, że obniża to koszt przesyłki, ale same lalki i tak są horrendalnie drogie jak na polską kieszeń.

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

hm już coś wiem ;) Obczajkę zrobię na tyh stronkach, narazie tylko patrzyłem na SHOP ;p

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Only NM »

Nie każda FR jest aż tak droga, ok są egzemparze wypuszczane w mniejszych ilościach. Ale np: seria Dynamite girls The Electro Pop jest w umiarkowanej cenie tak jak kilka innych. Niestety Integrity, ma wyrobioną klientele więc wszystkie lalki które są dużo ładniejsze od zwyczajnych serii są takie drogie.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

no zapewne. Ja raczej kuszę sie na używaną, bo wiodmo nowej to za skarby nie zdobędę :)

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: privace »

"Używane" przez kolekcjonerów do zdjęć wcale nie są tańsze ;) To nie jak z Baśkami, których trupki są przeżuwane przez dzieci, ceny starszych wręcz bywają wyższe -część idzie na ooak, więc ich ubywa, a wiadomo, że im czegoś mniej na rynku, tym cena rośnie.

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

no tak. Ale np. chodzi mi o grono takie "nasze", tak jakbym miał od ciebie kupic, lub od kogoś tam... wiem że to lalki tanie nie są, i trzeba być hoho i trochę ponad normę żeby miec ;D

Awatar użytkownika
dollypop
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2012, 17:53
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollypop »

Nie zgodzę się :nie: To kwestia wyboru. Wcale nie trzeba mieć ponad miarę, bo ja nie należę do osób zamożnych. Zamiast 200 Barbie za 10 zł, można mieć 10 Dynamitek. Niekiedy trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze - ilość czy jakość? :mysli: Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że deprecjonuję lalki Barbie! Chodzi mi po prostu o to, że gdy czyjeś półki uginają się od setek Barbie, a mówi, że nie stać go na Dynamitki, to poniekąd sam siebie oszukuje. Nie odwołuję się do żadnego konkretnego przykładu, chyba że do własnej osoby ;)
http://dollypop.pinger.pl/ - o Tonnerkach, Dynamitkach, Liv Dolls, BJD i nie tylko... :)

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: dollbby »

Ja też tak kiedyś myslałem, ooo mam 200 lalek jakie to fajne. Teraz sam zacząłęm żauwazac że lepiej jest miec małe grono, ale porządne :)
Dobrze mówisz " Chodzi mi po prostu o to, że gdy czyjeś półki uginają się od setek Barbie, a mówi, że nie stać go na Dynamitki" - bo jakby zliczyc kase za te lalki, parę ładnych :porządnych: lal by wyszło :)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Lacrima »

dollypop pisze:Nie zgodzę się :nie: To kwestia wyboru. Wcale nie trzeba mieć ponad miarę, bo ja nie należę do osób zamożnych. Zamiast 200 Barbie za 10 zł, można mieć 10 Dynamitek. Niekiedy trzeba się zastanowić, co jest ważniejsze - ilość czy jakość? :mysli: Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że deprecjonuję lalki Barbie! Chodzi mi po prostu o to, że gdy czyjeś półki uginają się od setek Barbie, a mówi, że nie stać go na Dynamitki, to poniekąd sam siebie oszukuje. Nie odwołuję się do żadnego konkretnego przykładu, chyba że do własnej osoby ;)
Bardzo mądrze prawisz :)
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
MilenaKarolina
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: MilenaKarolina »

Ta strona to kopalnia integritek . Są chyba wszystkie od najstarszych zaczynając (wraz z cenami jakie były początkowe) http://woodsky.free.fr/LBX/listeFR.html. Bardzo przydatna w identyfikacji.

annmoii
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2012, 17:33
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: annmoii »

faktycznie"ostre" są, bardzo dopracowane :) dobrze ze mnie nie stać

Awatar użytkownika
Sita
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Sita »

Dynamitki są serią nieco mniej elegancką – są kolorowe, nieco bardziej „zabawkowe”, utrzymane w klimatach łączących współczesne trendy i retro (ale w takim mocno „pop” ujęciu). W zamyśle miały być mniej ekskluzywne i limitowane niż FR, ale mam wrażenie, że stały się tak popularne, że różnica się zatarła, przynajmniej jeśli chodzi o ceny… np. by zdobyć niektórych dynamitowych facetów naprawdę trzeba było słono zapłacić…
Co do Fashion Royalty, moim zdaniem ich nazwa mówi o nich wszystko – prezentują „niezwykły blask świata mody”, dla mnie osobiście dość egzotyczny :P lalki i ich stroje są dopracowane w najmniejszych szczegółach, często ekstrawaganckie i wyzywające, stylizowane na dumne modelki.
Podobnie jak w innych firmach w każdej serii mamy do czynienia z określoną liczbą moldów i postaci, które sukcesywnie powracają w kolejnych odsłonach. Wszystkie są b. charakterystyczne, często do tego stopnia, że albo je kochasz, albo nienawidzisz :P i tak mamy np. hinduskę Ishę, czarnoskóre Nadję i Adele, azjatyckie Kyori i Ayumi, obdarzoną wydatnymi kośćmi policzkowymi Elise itd.
Warto wspomnieć, że Integrity to nie tylko FRki i Dynamitki – oprócz tego wypuścili moim zdaniem bardzo udaną serię Monsieur Z, lalek wzorowanych na rysunkach tegoż pana (można wygooglować;), serię ITBE, która z założenia miała być dla początkujących kolekcjonerów, a lalki były pozbawione artykulacji i skromniej ubrane, retro serię Poppy Parker, serie Hollywood Royalty, FR: Monogram, Nu Face, Avantguards, czy nawet disneyowską Tianę (moim zdaniem jedyna udana:)… ale to już temat nie na ten wątek ;) Integrity tworzy zresztą nie tylko lalki kolekcjonerskie, ale i zwykłe playline, moim zdaniem również godne uwagi :)

Na moje własne szczęście FRek podoba mi się bardzo mało - chciałabym mieć jedną Nadję i jedną Colette - a póki co mam jedną Kyori :P oprócz tego jeszcze mold Erin jest dla mnie strawny, a reszta to już rzadko. Mój portfel bardzo się z tego powodu cieszy :P Dynamitkę też mam jedną, od bardzo niedawna - Simply Sooki - ich niestety podoba mi się znacznie więcej :P

-- 20 lut 2012, o 16:52 --

znalazłam całkiem fajny katalog dynamitek: http://lelluplaukts.latvianforum.net/t2 ... s-katalogs
- Czarownice nie są takie - ciągnęła Magrat. - Żyjemy w harmonii z wielkimi cyklami natury, nikomu nie robimy krzywdy. I wstrętne jest twierdzić inaczej. Powinnyśmy wypełnić im kości roztopionym ołowiem.(...)

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Only NM »

Osobiście podoba mi się wersja ITBE, chociaż wolałabym żeby była artykułowana a nie sztywna. Lalki z tej serii mają piękne twarze.
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Aida
Posty: 221
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Przybliżamy Wiedzę o FR I DYNAMITKACH

Post autor: Aida »

Tak z czystej ciekawości... :mysli: Gdzie kupujecie takie lalki? Nie licząc e-bay'a oczywiście?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości