Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Barbie, My Scene, Basics, Monster High, Ever After High
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Stary_Zgred »

Większość z lal Barbie to prawdziwe ślicznoty, ale mają swoje felery - na przykład są nieruchawe. W historii firmy przewinęło się wszakże sporo "pajacyków" - dlaczego zatem nie wszystkie lale zostały obdarzone ich artykulacją? Przydałaby się ona szczególnie tym najpiękniejszym.
Drugą sprawą jest koszmarne osadzenie głowy na haku, który często łamie się przy próbie zdjęcia łebka z kadłuba. Lalki innych firm mają łebki nasadzane na "kulkę" bądź jakiś inny, prosty w obsłudze i wygodny zaczep. Głowy wczesnych barbie też tak były mocowane! Gdybym mogła, to wróciłabym do tamtego sposobu osadzania główki.
Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: dollbby »

Hm. Jesli chodzi i artykulacje... dla mnie nawet najmniej lubiana lalka stałaby się w tym momencie najbardziej lubianą i najpiękniejszą. Ciałka pivota/fashionista sprawiaja że lalka nabiera gracji i wgl staje się wręcz ludzka.
Mocowanie głowek - fakt problem, jednak wygląda to ładnie - nie to co moja petra(robi jej sie przez kulke drugi podbródek). Mogliby jednak co uprosicc te haki.
I można by tez popracowac nad nowymi unikatowymi moldami ;D :hyhy:

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Mono »

Zdecydowanie artykulacja. Odkąd zaczęłam zbierać fashionistki, szlag mnie trafia gdy mam upozować do zdjęć jakąś nieruchawą, jak to Zgredku nazwałaś, lalkę. A już w ogóle nie znoszę ciałka BB i tych dłoni odchylonych :mur: Wolę już TNT o wybitnie nienaturalnych proporcjach, niż to pierwsze, któremu nogi w kostkach same się wykrzywiają.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Imago
Posty: 744
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:54
Lokalizacja: JG
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Imago »

Ja przywróciłabym starszy sposób pakowania - zakręcone z tyłu kartonu druciki zamiast masy gumek i przede wszystkim drutów w głowie (!!!)
Tak samo jak Dollby - nowsze ciekawsze moldy, bardziej urozmaicone makijaże
Chciałabym aby stopy były bardziej naturalne - jak u plażowych ale żeby były na nie buty :)
Buty i dodatki - fajnie by było żeby były takie realistyczne jak te dla Pullip, Tonnerek itp :)
Tyle na razie (pominęłam tak oczywistą przecież artykulację bo to podstawa ;) )
"Każda głupia potrafi być czarownicą z runicznym nożem, ale trzeba wysokiego kunsztu, by być czarownicą z obierakiem do jabłek!"
http://ask.fm/ImagoImaginacjaImagowska

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: BarbieDream »

zgadzam się co do opakowań - mogliby przywrócić te stare druciki :) Artykulacja, albo raczej jej brak wcale mi tak nie doskwiera, chociaż uwielbima lalki z ciałkiem pajacyk :) Jeśli mam nową oryginalną lalkę zwyczjanie nie lubię jej przebierać (a jak już przebiorę, później i tak wraca do swojego pudełkowego ciuszka), bo podoba mi się kiedy każda lalka wygląda tak jak na początku. Jedyne co bym zmieniła to twarze - by ten rysunek oka, usta brwi wyglądały naturalnie, a nie jak przemalowany plastik.

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Stary_Zgred »

Firma mogłaby również podnieść jakość materiałów z których wykonane są lalki - na przykład włosów! No i wypuścić na rynek więcej keników (marzenie do spełnienia) a także wznowić stare moldy (superstar!)
Obrazek

Awatar użytkownika
amaret
Posty: 47
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:56
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: amaret »

W zasadzie już wszystko zostało powiedziane na ten temat. Ja dodam jeszcze tylko to, że faktycznie Mattel mógłby się postarać w jakości materiałów w playline'ach. Główka na hak jest ładnie wykonana, ale właściwie w lalkach do zabawy dosyć niebezpieczna- tyle już utrąconych główek miałam w rękach, że aż do tej pory kręci mi się łezka w oku;)

A te bardziej kolekcjonerskie? Hmmm... Uwielbiam model muse takie jakim jest;)
World Of Amaret - Lalki i Szycie Własne
www.world-of-amaret.blogspot.com

Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: privace »

Ja bym dorzuciła większą różnorodność. Basiki się bardzo pozytywnie różnią buźkami, ale już fashionistki to według mnie porażka- mają cudną artykulację, ale z twarzy wszystkie takie same. A mogliby zrobić klasycznie- fashionistka Barbie, Midge, Kira... I malutka arykułowana Skipper.
No i jakość! Ubranka, które rozlatują się po pierwszym rozebraniu lalki- przecież to niby produkt dla dzieci z wyższej półki, a ciuchy wcale nie lepiej uszyte niż podróbki za 5 zł.

Awatar użytkownika
Bomba
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:09
Lokalizacja: Myślęcinek (koło Bydgoszczy)
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Bomba »

Wnerwia mnie to, że obecnie lalki są do pudeł przymocowane drutem, który jest wrootowany do głowy!! To jest okropne!! Potem taki drut lalce z głowy wystaje, bo nie można bardziej uciąć prze włosy.
No i ubranka. Wszystkie nowe fashionistki, które posiadam mają bardzo niedopracowane i bardzo krótkie ubrania.
We're all full of lies

http://szalenstwakamy.blogspot.com/ <--- blog lalkowy
http://fotomaniabomba.blogspot.com/ <--- blog nielalkowy, fotograficzny

Awatar użytkownika
Shi4
Posty: 90
Rejestracja: 04 sty 2012, 16:20
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Shi4 »

Ja bym zdecydowanie poprawiła i jakoś ubranek i ich skąpość. I oczywiście jestem za pełną artykulacją i pomniejszeniem ilosci rózu w różu :hihi:

Awatar użytkownika
świstak-7
Posty: 59
Rejestracja: 30 gru 2011, 23:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: świstak-7 »

Ja tam radzę firmie zmienić kierunek , nie masowa ilość z plastikowymi nogami , tylko normalnymi zginanymi :)
No i mniej tandetnego makijażu , z barbie jest jak z Christiną Aguilerą im mniej tego wszystkiego na twarzy tym lepiej ;)

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: dollbby »

haha świstak dobre!! Im mniej tym lepiej... jedank my sobie możemy gdybyć.... może ma ktoś wtyki ??:D Fajie by było napiosać jakąś petycje do firmy o nowe pomysły i zmiany! O.O :hura: :hura: O.O

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: jewelsnake »

zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami, szczególnie w kwestii artykulacji ciał i wyglądu ubranek (nie wiem skąd Mattel czerpie inspiracje do tej obrzydliwej, nieżyciowej tandety, od Katy Perry i Rihanny?). od siebie dodam, że chciałybym aby był większy wybór panów produkowanych przez Mattel, i to nie albo z plastikowymi włosami i twarzą starego zboczucha albo z krótkimi włoskami na żel i twarzą bezmózga, do tego za niskich, z za krótką szyją i za dużą głową. ogólnie za często typowa pani Mattel jest z XXX tysiąclecia, ewentualnie z Dynastii, przedszkola lub sexshopu a pan jak nie z wiejskiej dyskoteki z lat 80'tych to jest księciem, panem młodym lub gogusiem w czymś połyskliwym. ciekawe czy tak trudno byłoby ich ubrać w normalne jeansy czy bojówki, zwykłe flanelowe koszule w kratę czy bokserkę, w zwyczajnych kolorach, coś w stylu Barbie basics jeans, a nie nieodmiennie w błękitach i różach. szczupły (nie typowy mięśniak Mattel), wysoki ,długowłosy, zginalny facet Mattel, z delikatną twarzą (ale nie dziecinną X.x męska wersja moldów Steffie lub Lara), fajnie ubrany, jakieś skórzane spodnie, pasek, łańcuchy, glany - heh, moje nigdy niespełnione marzenie chyba, że w wersji OOAK. zamiast tego na pewno można się spodziewać kolejnych salonów fryzjerskich dla koni czy basenów dla piesków :/ co do pań, w zasadzie jest tak duży wybór, że mogę ponarzekać tylko na te wyżej wspomniane ubranka i brak artykulacji. tu się da znaleźć każdą rasę, odcień skóry, kolor włosów i oczu czy typ urody. przydałyby się za to fashionpacki! zdaje się, że kiedyś było tego więcej, a teraz co najwyżej można kupić ubranko pielęgniarki, baletnicy, coś za krótkiego ale za to mocno błyszczącego lub suknię balową.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
amaret
Posty: 47
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:56
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: amaret »

jewelsnake pisze:przydałyby się za to fashionpacki! zdaje się, że kiedyś było tego więcej, a teraz co najwyżej można kupić ubranko pielęgniarki, baletnicy, coś za krótkiego ale za to mocno błyszczącego lub suknię balową.
Dawne fashionpack to było coś. Ubranka wcale nie tandetne, każde z metką i butami. Teraz to faktycznie albo kiecka z błyszczącego różowego materiału, albo jakieś pseudo tematyczne zestawy- lekarz/pielęgniarka/sanitariusz do tego strażak i policjant. Było by ok, ale niestety większość tych zestawów to albo spodnie z hełmem dla strażaka (bo przecież górna część munduru strażackiego znajduje się na wyposażeniu każdego bawiącego się dziecka :mur: ). Jedyne fashionpacki które teraz można uznać za interesujące, to te z samymi butami- sygnowane GLAM, CUTIE etc., oraz zestaw "piżamowy" dla Fashionistas. Różowe ubranka niestety pozostaną nieoderwanym elementem wszystkiego co można nazwać Barbie- oczywiście w tych czasach, bo przecież vintage z różem mało wspólnego miały. Różowe buty zawsze można przemalować :hyhy:
World Of Amaret - Lalki i Szycie Własne
www.world-of-amaret.blogspot.com

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Co bym poprawiła/porawił w lalkach od Mattel

Post autor: Mangalarga »

Mi marzą się jakieś zestawy samych butów dla barbiowatych. Najróżniejszych - szpilek, pantofli, sportowych, i nie tylko. Ciuszki zawsze można uszyć, ale zrobić samemu takie drobne buciki jest bardzo ciężko. Wypatrzyłam już kilka ciekawych par w fashion packach, ale nie uśmiecha mi się wydawanie kupy kasy na zestawy tylko dla bucików...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości