Wypadające części obitsu

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
sandra1405
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:57
Kontakt:

Wypadające części obitsu

Post autor: sandra1405 »

więc jak w tytule. Mam pullipa na obitsu 27 cm hard bust. Jeszcze przed założeniem główki na ciałko, obitsu 'gibało się' w biodrach, tzn. w tej dziurze jakby między brzuchem a majtkami. ( przepraszam, nie potrafie tego lepiej opisać). Po założeniu główki było jeszcze gorzej , lalki nie dało się ustawic w pionie. Gdzieś przeczytałam, że w tym miejscu należy lalkę wypchać pianką kreatywną. Kupiłam w empiku coś o nazwie 'pianka'. Wydaje mi się, że to właśnie może być pianka kreatywna. Nie wiem, w każdym razie dałam 5 zł za 3 kolory. Rzeczywiście po wypchaniu chyba 4 warstwami lalka się nie chwieje tak jak wcześnie, ale tułów jej po prostu wypada. Przy byle dotknięciu w jednej ręce zostaje głowa z brzuchem, a w drugiej ta część z nogami i majtkami. Czy ktoś się z tym już kiedyś spotkał ? Co z tym zrobić ?

Awatar użytkownika
elianka
Posty: 701
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:38
Kontakt:

Re: Wypadające części obitsu

Post autor: elianka »

Wypchać mocniej :) Poważnie.
Trzeba tyle tej pianki tam napchać i tak głęboko wsadzić bolec, żeby się nie gibało. I tak będzie się rozłazić, ale przynajmniej na jedną sesję lalka stanie sztywno.

Sprawdź tylko czy przypadkiem nie ukruszyła Ci się dziurka na bolec. Gałagutek tak miała i lalki nie dało sie złożyć na sztywno. Potrzebna była poważniejsza operacja.
Nie jestem dziwna. Jestem po prostu z edycji limitowanej.

Mój lalkowy blog

www
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2015, 18:53
Kontakt:

Re: Wypadające części obitsu

Post autor: www »

Mam ten sam problem i wypchanie pianką nie pomaga.
POMOCY! ;(

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 486
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:08
Kontakt:

Re: Wypadające części obitsu

Post autor: Malina »

Na gibanie tylko pianka albo gąbka są w stanie pomóc. Wypadanie to gorszy problem, ale zawsze można bolec okręcić nitką (i lekko posmarować klejem), ale nie można przesadzić z ilością, bo dziurka na bolec jest dość krucha. Można też zrobić wersję z klejem na stałe, jednak obitsu ciut gorzej wtedy pozuje.

Awatar użytkownika
Majka Chan
Posty: 99
Rejestracja: 27 gru 2013, 14:30
Kontakt:

Re: Wypadające części obitsu

Post autor: Majka Chan »

Zalanie gorącym klejem ciut pomaga, ale nie polecam zalewania miejsca łączenia (tam gdzie sie ten bolec wsadza). Ostatnio tak usztywniałam reszte konczyn dolnych w obitsu i było ok, przestało mi się gibać.( ale w środku przez to popsułam softa, ale jakoś udało mi się naprawić ;))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość