Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Namae
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2012, 04:04
Kontakt:

Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Namae »

Witam :>
Na początku wypada mi się przywitać, ponieważ w tym oto miejscu rozpoczyna się moja działalność na forum (tradycyjnie w dziale typu "co i jak" :p).

Sprawa wygląda następująco: Jestem totalną nowicjuszką jeżeli chodzi o lalki i planuję swój pierwszy zakup, jednak nie wiem czy zacząć od kupienia gotowej lalki czy może złożyć coś samej. Bardziej mnie ciągnie do wersji "zrób to sam", ale mam wątpliwość co do ciałek. Jak już to planuję zakup Dollfie z rozmiarówki 1/6 przez Villemo Art (bo polskie- jak już wspomniałam, nieobeznana jestem...), a dokładniej ciało z Dollzone (KLIK!). Moje pytanie brzmi tak: ciała sprzedawane są w "całości" czy może rozłożone na najmniejsze części i śmiejące się prosto w twarz, mówiąc "a teraz to składaj, hłe hłe"?

A teraz druga część, bo czemu nie? Chodzi o wigi, albo coś wokoło nich... Albowiem zauważyłam, że do włosów potrzebne są (a może i nie?) takie silikonowe czepki, które pozwolą im zostać na swoim miejscu. Czy przy kupnie pełnej lalki zastanie się takie cudo w opakowaniu, a może trzeba to dokupić?

Wolę się jednak spytać co i jak, bo sobie niespodziewankę zrobię, a ja takowych nie lubię, o nie.
Liczę więc na pomoc z Waszej strony, bo naprawdę jestem zielona! TnT

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: borze »

Samego ciałka nie kupowałam, ale bardzo wątpie zeby przyszło w kawałkach. Tak czy inaczej najlepiej sie chyba upewnic u sprzedającego. Tylko ze składakiem typu 'zrób to sam' zwracaj uwagę na rozmiar szyi zawsze :)

Sylikonowy czepek trzeba sobie dokupić osobno. Ale nie jest to bardzo konieczne chyba, ja do tej pory nic takiego nie mam, przyszyłam wig do tej zdejmowalnej górnej częsci łebka robiąc z nitek jakby gwiazdkę (trudno mi to opisać, mam nadzieję że możesz to sobie jakoś wyobrazić) i się ładnie trzyma. Sama się zorientujesz czy to Ci będzie potrzebne czy nie (bo przydatne pewnie tak) jak już kupisz całą lalkę.

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Mad-Telepath »

Miałam okazję korespondować z panią Barbarą Malczewską z Villemo Art - jestem przekonana, że szybko i wyczerpująco odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Borze, pozdrowienia dla Cyryla :D
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Namae
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2012, 04:04
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Namae »

Nie zdziwię się, gdy na złość przyjdzie mi w kawałeczkach! :D
A przyszywanie wiga brzmi dosyć drastycznie. Nie uszkodzi się przez to? Wolę się upewnić, niż później płakać nad wypadającymi włosami.

To czas pozdrowień? pozdrawiam mojego kota :>

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Mad-Telepath »

Namae, Cyryl to bardzo przystojny przedstawiciel dollfie :D
Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: borze »

Nic się nie uszkodzi, przyszyłam to na tyle delikatnie i z brzegu że po odpruciu nitki nie ma śladu w ogole ze cos tam majstrowałam. Moge wrzucić zdjęcia po nowym roku jak bede mieć już dostep do aparatu.

Hahah, więc Cyryl pozdrawia was i wasze koty ;)

Awatar użytkownika
Mad-Telepath
Posty: 755
Rejestracja: 22 sie 2012, 17:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Mad-Telepath »

Kłopot z myśleniem polega na tym, że kiedy już się zacznie, niełatwo przestać.
Terry Pratchett

Moi chłopcy: http://madtelepath.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Namae
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2012, 04:04
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Namae »

Ah, prosiłabym o zdjęcia, jeżeli tylko pozostanie o tym jakiekolwiek wspomnienie. Kompletnie sobie tego nie wyobrażam!

Tyle pozdrowień, bo dla każdego z pięciu kotków :3


+18... A zgrzeszę! :D

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: borze »

Hej, przepraszam za opóźnienia, w końcu zrobiłam te zdjęcia ^^" Mam nadzieję, że dokładnie widać o co chodzi i na coś się przydam.

Na samym początku zdejmujemy wig i tą górną część lalkowego łba (nie wiem czy wszystkie są robione w ten sposób, więc nie gwarantuje że to podziała przy wszystkich modelach, nie miałam z innymi doczynienia):
Obrazek

Układamy jedno w drugim:
Obrazek

Wbijamy igłę w siateczkę na której wig jest zrobiony, od wewnętrznej strony, o tak:
Obrazek

I zaczynamy sobie wesoło szyć:
Obrazek

Aż powstanie taka mniej więcej siateczka kształtu dość dowolnego, ja zakończyłam na takim etapie jak na zdjęciu i wystarczyło, u mnie szyta luźno, bo wig jest troche przydużawy - kwestia wyczucia:
Obrazek

Supełek też robimy od wewnętrz, i takimż sposobem nic a nic nie widać po założeniu wiga ponownie:
Obrazek

A co najważniejsze, trzyma się ładnie w sytuacjach esktremalnych:
Obrazek

Awatar użytkownika
Namae
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2012, 04:04
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: Namae »

Wygląda prościej niż myślałam, ale znając życie będę się z tym męczyć...
W każdym razie- dziękuję za taką bezinteresowną pomoc dla kogoś takiego jak ja! Czuję się mądrzejsza o jedną rzecz ;u;

Awatar użytkownika
borze
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:16
Lokalizacja: Zgorzelec/Kraków
Kontakt:

Re: Ciałka dollfie i silikonowe czepko-cuda (BB)

Post autor: borze »

Haha, nie ma za co, jak moglabym w czyms jeszcze pomoc to bardzo chetnie ^^

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości