Opadające ręce u lalek artykułowanych

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Fleur »

Czy można jakoś naprawić takie zbyt luźne stawy u lalek? Jakieś gumki, wysoka temperature, czy w ogóle poważna operacja? Byłabym ciekawa, bo czytam dużo o takich wypadkach, a nie mam pojęcia czy takie coś można w ogóle naprawić. :facepalm:

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: dollbby »

ja tez nie mam pojęcia... na razie sie z takim czyms nie spotkałem ale na swoich pannach zaczynam zauważać "efekty uzywalnosci"...
Myślę że można uczesczelnic czymś ruchome miejsca w jakich niezauwazalmy sposób... lub tak jak mówisz na ciepło, zeby sie plastk może "obkurczył"? :mysli: :mysli:

Awatar użytkownika
Fleur
Posty: 322
Rejestracja: 29 gru 2011, 23:07
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Fleur »

Ja na razie będę eksperymentować z malutkimi gumkami, zobaczę czy to coś da… zauważyłam, że czasem trzeba dokładnie określić, gdzie taki staw jest właściwie luźny, a to nie jest zawsze łatwe.

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Mono »

Ja kiedyś próbowałam usztywnić nieco głowę u lalki, która jej latała jak u gęsi... Ale żadna nić nie dala rady, nie wiem jak sobie z tym poradzić :/
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Alrunia
Posty: 28
Rejestracja: 31 gru 2011, 05:08
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Alrunia »

Od dłuższego czasu używam metody następującej usztywniania luźnych stawów. Do głów się nie nadaje, ani też do stawów z gumką, ale kolana łokcie ramiona- owszem.
http://castleblackguard.weebly.com/flop ... limbs.html
Trzeba oczywiście być super ostrożnym żeby nie poplamić lalki klejem. :]
Luźne stawy biodrowe- w przypadku ciałka pajacyk trzeba tylko wymienić gumkę, bardzo łatwe. Płaska i szeroka guma jest najlepsza, i trzeba ją dobrze naciągnąć.
Ratowanie uszkodzonych zaczepów głowy: znów bardzo proste, wycinamy z miękkiego cienkiego plastiku (np: przykrywka od puszki z kawą) koło, w środku koła rozcięcie w kształcie x. Nakładamy to urządzenie na bolec lub jego resztki.
http://i110.photobucket.com/albums/n109 ... mount4.jpg
http://menwithdolls.yuku.com/topic/1289 ... -Technique

:D

Awatar użytkownika
Only NM
Posty: 1254
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:30
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Only NM »

W niektórych ciałkach lalki mają śrubki, np: w nowszych ciałach Barbie. Metoda tyczy się z reguły tylko rąk, należy dokręcić śrubkę odpowiednim śrubokrętem, o bardzo cienkiej końcówce (nie wiem jaki to ale w skrzynce na narzędzia taki znalazłam u siebie^^").
Życie, to nie jest sport dla widzów!
- Dzwonnik z Notre Dame

Jeśli chcesz mnie odwiedzić kliknij TUTAJ

Awatar użytkownika
Kiryuu
Posty: 163
Rejestracja: 14 lut 2012, 16:37
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Kiryuu »

a ja mam pytanko - co można zrobić z opadającymi w łokciach rękach u monsterek...?

Awatar użytkownika
dextella
Posty: 403
Rejestracja: 28 sty 2012, 00:34
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: dextella »

Moim pomogło nacieranie mydłem w kostce ;)

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Mono »

Mono pisze:Ja kiedyś próbowałam usztywnić nieco głowę u lalki, która jej latała jak u gęsi... Ale żadna nić nie dala rady, nie wiem jak sobie z tym poradzić :/
Wcześniej nie wiedziałam, teraz już wiem: wystarczy przezroczystą gumką okręcić kilka razy zaczep w szyi, a głowa nie będzie już latała bezwładnie.
Może w przypadku stawów też się tak da? Polecam gumki sylikonowe, te same, z których wyciąga się lalki przy wypakowywaniu z pudełka.
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
M.S
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2012, 14:43
Kontakt:

Jak naprawić poluzowane ciało Fashionistas?

Post autor: M.S »

nie wiem czy to się pisze tu , jestem tu nowy , powoli poznaję to super forum :D
mam pytanie ! poluzowało mi się ciałko mojej Fashionistas , chodzi mi o całe ręce , remie itd .
co mam zrobić ??? czy się nie da nic i muszę kupić nową ? w sensie ciałko ... :(

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Mono »

Gdzieś kiedyś czytałam, że nieco uściślić (brakuje mi innego słowa) stawy można klejem. Ale gdzie to czytałam to zabij, a nie pamiętam :mysli:
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Leela »

Mono dobrze pisze, jest metoda klejowa choć nigdy nie stosowałam. Aplikuje się klej na taki luźny staw, ale w trakcie wysychania kleju trzeba stawem cały czas ruszać, żeby dana rączka/nóżka nie zastygła na stałe. O jaki klej chodzi nie wiem, ale znając Amerykanów to hot glue, oni to rypią wszędzie ;)

Ja po prostu obwiązuję stawik tymi malutkimi gumeczkami do włosów, dla mnie wystarcza. Wcale tak tego nie widać bo wciska się w "szpary", zawsze można też dobrać kolor. Jeśli gumka jest dziadowska to się wykruszy po jakimś czasie, ale zawsze można założyć następną. Prymitywne ale działa.

MajaDoll
Posty: 53
Rejestracja: 20 sie 2012, 09:14
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: MajaDoll »

Ja wyjełam mojej monsterce rączkę i nakleiłam na ten patyczek taśmę klejącą.Niby coś tam usztywniło.Lecz potem katastrofa, ręka czasami wypada i jest taka dziwna...
A nogę związałam gumką. :zly:

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: jewelsnake »

Leela pisze:Mono dobrze pisze, jest metoda klejowa choć nigdy nie stosowałam. Aplikuje się klej na taki luźny staw, ale w trakcie wysychania kleju trzeba stawem cały czas ruszać, żeby dana rączka/nóżka nie zastygła na stałe. O jaki klej chodzi nie wiem, ale znając Amerykanów to hot glue, oni to rypią wszędzie ;)
ja uszczelniam stawy klejem do tkanin, czasami też magicznym. nigdy też nie ruszam ręką czy też noga, w zależności od tego co było poprawiane, jeszcze mi sie nie zdarzyło aby coś się przykleiło "na Amen".
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Opadające ręce u lalek artykułowanych

Post autor: Lacrima »

Ja uzywam kropelki i jak zapomniałam poruszać to potem staw skrzypiał za nienaoliwione dzwi. Metodę polecam, nic nie widać a stawy chodzą idealnie.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości