Przebarwienia na ciele lalki

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rani-Belle
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:25
Kontakt:

Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Rani-Belle »

Jak usunąć czerwone przebarwienia z ciała lalki- głównie nóg i tułowia, spowodowane sukienką ? próbowałam usunąć je tonikiem do twarzy, potem zmywaczem do paznokci, więcej pomysłów nie mam, macie jakieś?
by suknia więcej nie niszczyła ubieranych w nią modelek, należy przepłukać ją w wodzie z dodatkiem octu, sprawdzone.
Dwa dni temu kupiłam lalkę Barbie Go Red i to właśnie ona jest poszkodowana :(
Może ktoś z Was miał podobny przypadek i wie jak radzić sobie z farbą na ciele, jakieś rady? z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: BarbieDream »

Na przeróżne przebarwienia polecam maść Benzacne, która zawiera nadtlenek benzoilu. Nie wiem czy pomoże to na ciałko lalki, ale mi i paru innym osobom udało się odczyścić nią plamy z główki Kena Nicolai Silkstone. Maść trzeba nakładać na przebarwienia i wystawiać lalkę na kąpiele słoneczne. Ja zmieniałam maść co 6-7h, no i takie odplamianie może zająć nawet parę tygodni...

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: jewelsnake »

Mi Benzacne pomógł usunąć przebarwienia i z plastikowych ciałek, nie tylko z gumy. Nie mogę się już doczekać lata, mam parę zniszczonych lalek czekających na wybielenie XD To działa idealnie, moja Dusty była dosłownie cała pokryta plamami, bez większych nadziei posmarowałam ją Benzacne i położyłam na balkonie,i tak leżała, nawet bez zmieniania kremu, nie zaglądałam całe lato. Na jesień nie było śladu po plamach.
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Grażyna »

Stosowałam sposób na "masło i wazelinę", ale to działa w lecie, kiedy jest dużo słońca
lalkowe-spa-t126-30.html#p11545
Obrazek

Awatar użytkownika
Rani-Belle
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:25
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Rani-Belle »

dzięki dziewczyny! bałam się, że lalka przez te czerwone plamy nadaje się tylko do stania w swojej kiecce, a tak jest szansa że ją jeszcze kiedyś poprzebieram np w kąpielówki :)
mam tylko nadzieję, że ta maśc jest bez recepty ;)

Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1297
Rejestracja: 04 mar 2012, 20:38
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Grażyna »

Rani-Belle pisze:mam tylko nadzieję, że ta maśc jest bez recepty ;)
Oczywiście, że bez recepty ;-)
Jeśli zdecydujesz się na Benzacne, to musisz wybrac ten mocniejszy (10 %, a nie 5%).
Jest to wydatek rzędu 15-20 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Manhamana »

Dokładnie benzacne jest bez recepty i w wersji dla cierpliwych działa nawet bez wystawiania na słońce- moja Tuesday Taylor miała zabarwione na czarno stópki, co przy noszeniu białych klapek paskudnie wyglądało - posmarowałam i zostawiłam- po miesiącu ślad po plamach nie został.

Ze zmywaczem do paznokci trzeba bardzo uważać bo niektóre tworzywa może nadtopić
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Rani-Belle
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:25
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Rani-Belle »

Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?

Awatar użytkownika
Manhamana
Posty: 1010
Rejestracja: 03 sty 2012, 10:24
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Manhamana »

Rani-Belle pisze:Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?
Ja bym ją zostawiła luzem - aż tak się nie zakurzy, a Ty będziesz mieć kontrolę nad procesem odplamiania - najlepiej mieć pannę na oku ;) jak plamy zlezą pannę i tak trzeba umyć
http://klinikalalek.blogspot.com/

Nie piję, nie palę, na lale wydaję cash :)

Awatar użytkownika
Rani-Belle
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:25
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Rani-Belle »

Manhamana pisze:
Rani-Belle pisze:Dziękuję Wam, uratowałyście mi lalkę, jutro pójdę do apteki kupic maśc, tylko powiedzcie mi jeszcze czy lalka może byc np w reklamówce lekko zawinięta żeby się nie kurzyła czy lepiej jak będzie stała gdzieś na półce ten miesiąc czy dwa bez niczego?
Ja bym ją zostawiła luzem - aż tak się nie zakurzy, a Ty będziesz mieć kontrolę nad procesem odplamiania - najlepiej mieć pannę na oku ;) jak plamy zlezą pannę i tak trzeba umyć
dzięki :)

Awatar użytkownika
laluna
Posty: 112
Rejestracja: 09 kwie 2013, 12:20
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: laluna »

myślicie że na flamaster to też zadziała?


Awatar użytkownika
privace
Posty: 2499
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: privace »

A co z makijażem firmowym? Tzn zastanawia mnie, czy ktoś próbował na twarzy lalki koło oczu, ust, na policzkach- czy zastosowanie w miejscach pomalowanych firmowo zetrze ten makijaż? Czy jedynie "dodatki", a cienie, szminka, róż pozostanie?

Awatar użytkownika
BarbieDream
Posty: 1713
Rejestracja: 29 gru 2011, 17:38
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: BarbieDream »

Nigdy nie nakładałam benzacne bezpośrednio na oczy czy brwi, bo mimo wszystko bałam się, że mogę je zniszczyć. Ale raz miałam sytuację, że trupek miał pomalowane oczy i wtedy delikatnie działałam zmywaczem do paznokci. Plamy znikły a oczy zostały nienaruszone.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ciele lalki

Post autor: Lacrima »

Ja nakładałam Barbiom na popisane makijaże, długopis zszedł a ich nic ich nie ruszało. Trzymałam cały dzien na mocnym słońcu, nie wiem co by było jakbym trzymała dłużej.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości