Ciałka OBITSU

Wszystko o tych azjatyckich pięknościach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Ciałka OBITSU

Post autor: Ruda Mysz »

Napiszę to w tym dziale, bo losy lalek z rodzinny pullipów bardzo często się łączą z losami lalek obitsu ;)
Stworzyć ten wątek postanowiłam bo mam sporo pytań o to, co, jak, po co itd ;)


Co to jest Obitsu?
Obitsu to jest firma produkująca lalki (nie, nie tylko ciałka, tak jak większość myśli) przeznaczone do customizacji. Rzadko kiedy lalki są sprzedawane w całości, częściej spotykane są w kawałkach czyt głowa osobno, ciałko osobno itd. Chodzi o to żeby klientom dać możliwość stworzenia swojej lalki od podstaw.


Rozmiary
Jest sporo rozmiarów lalek obitsu, zaczynają się od 11 cm a kończą na 60 cm czyli jak pełnowymiarowe bjd.
Czyli mamy: 11, 21, 23, 25, 27, 47, 55 i 60 cm.
Charakteryzują się dużą 'plastycznością', chyba nie skłamię, że są najlepiej artykułowane z dostępnych lalek.


Kolory
Jest ich kilka, zaczynając od najjaśniejszego czyli whity, zaraz po whity jest normal, potem przechodzimy do różnych wariacji ciemnej karnacji (nazw szczerze mówiąc nie pamiętam, wiem, że jest jedno o nazwie 'coconut' które teraz jest rzadko spotykane ze względu na to, że było limitowaną edycją) a kończąc na czarnych i przezroczystych ciałkach.


Obitsu vs pullip
Właściciele pullipów odkryli, że ciałka produkowane przez tą firmę po niewielkich zmianach w zaczepie szyi (bladego pojęcia nie mam jak to profesjonalnie nazwać :D) są doskonałym zastępstwem ich oryginalnych. Ciałka pullipów są niestety dość kruche (szczególnie starsze typy, ale o tym kiedy indziej w innym wątku :3) i łatwo ulegają różnorakim kontuzjom, złamaniom itd... A lalka na ciałku obitsu jest bardziej wytrzymała i zdecydowanie lepiej pozuje do zdjęć a przecież większość posiadaczy tych lalek ma je właśnie po to ;)


Jak dobrać rozmiar do lalki i jaki kolor wybrać?
- dla little dal, czyli miniaturek pełnowymiarowych lalek, pasują niedawno wypuszczone ciałka obitsu 11 cm.
- dla little pullip także pasują 11 cm pod względem wielkościowym, chociaż wg mnie nie wygląda to za dobrze (obitsu 11 cm jest dziecięce z budowy a pullip ma zbyt dorosłą mordkę wg mnie... ale są gusta i guściki;) ). Pasują także obitsu 21 i 23 cm, lalka staje się wyższa i wyrównują się proporcje. Widziałam hybrydy na 25 i na 27 cm też, ale lalka zyskuje dzikie proporcje w drugą stronę (mała głowa, duże ciało).
- dla dali (i byuli) mamy też 3 opcje do wyboru. pasują 21,23 i 25 cm. to co wybierzemy zależy od nas, na 21 cm dal jest trochę niższy niż w oryginale, 23 cm obitsu jest tych samych wymiarów co oryginalne ciało a na 25 lalka zyskuje 2 cm więcej. Warto zaznaczyć, że przy wymianie ciała na obitsu 23 warto zrobić hybrydę ciałka dala z obitsu by uniknąć efektu szyi żyrafy( na swoim blogu pokazałam jak taką hybrydę zrobić, z tym, że użyłam 21 cm, http://ruda-mysz.blogspot.com/2011/08/u ... bitsu.html).

pullipy dobrze wyglądają na 27 cm obitsu, tylko i wyłącznie. Możemy za to wybrać wielkość biustu która nam odpowiada, są trzy rozmiary S,M i L.
taeyangi mają do wyboru dwa ciałka w rozmiarze 27 cm, jedno szczupłe: slim i umięśnione (nazwy nie pamiętam)
isule pozostają chyba na razie bez opcji wymiany ciała, chyba, że 27 slim, ale nie widziałam jeszcze takiej hybrydy.

Co do koloru, dale i byule mają tendencję do bycia bardzo bladymi (tudzież trupio bladymi jak dal Ende np ;) ) do nich pasuje tylko i wyłącznie obitsu whity a i tak róznica w kolorach będzie trochę zauważalna. Do takich ekstremalnych bladzizn jak Ende, obitsu nie znajdziemy (chyba, że blushem przyciemnimy im skórę).

wśród pullipów także jest tendencja do bycia bladym i w większości pasuje obitsu whity, część niestety ma dość nietypowe kolory skóry i ciężko dobrać do nich cokolwiek (Zuora, Carol itp), ciemnoskóre pullipy jak Nahh-ato czy Another Alice dobrze wyglądają na obitsu coconut(które jak wspominałam jest bardzo rzadkim okazem), jest też parę modeli pasujących na obitsu normal. Kolor trzeba w większości oceniać 'na oko' albo szukać informacji w internecie na jaki kolor zmienił inny właściciel tego modelu lalki który chcemy zobitsowac.


Soft bust vs Hard bust
miękki tors czy twardy?
są zwolennicy i przeciwnicy obydwu.

Ciałka z miękkim torsem są bardziej 'wyginalne' mogą przybierać bardzo naturalne pozy ale ich minusem jest to, że szybko i łatwo ulegają zabrudzeniom(bardzo łatwo łapią ciemne kolory z ubranek). Jest na to metoda, a nawet dwie :pranie ubranek przed założeniem ich na lalkę w wodzie z octem albo gdy już kolor nam na lalkę przejdzie: posmarowanie lalki kremem rozjaśniającym na trądzik ;) i zostawienie kremu na noc pod lampką (lub cały dzień w słonecznym miejscu).
Kolejnym problemem miękkich ciałek jest to, że po pewnym czasie vinyl z ciałka zaczyna wchodzić w reakcję z plastikiem głowy lalki.
tutaj zdjęcie jak to wygląda: Obrazek, wtedy zostaje nam zabezpieczenie miejsca styku szyi i głowy taśmą pcv i starcie tego miejsca papierem ściernym.

Twarde obitsu ma chyba tylko jedną wadę.. ma mniejsze możliwości ruchu, nic poza tym (chyba, że za wadę uznamy brak wyboru wielkości biustu ;) twarde obitsu ma tylko jeden rozmiar)

także ja, polecam przyszłym kupującym twarde, całe z plastiku ciałka.



pod tym adresem można zobaczyć obitsu w różnych wielkościach: http://bonecasebonecas.files.wordpress. ... _final.jpg


mam nadzieję, że komuś ten post się przyda.
jeśli jakieś pytania dalej kogoś dręczą, pytać śmiało, jak będę wiedzieć to odpowiem :)

Morellowa
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2012, 15:43
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Morellowa »

Bardzo pomocny post ;)
Ja znalazłam ciekawe zdjęcie na flickr
zdjęcie pochodzi stąd: http://www.flickr.com/photos/yukittie/
Obrazek
Od lewej: Stock Dal body, 23 cm Obitsu, 25 cm Obitsu, Type 3 body, 27 cm Obitsu, Taeyang stock body.
Pullip na 25 cm wygląda bardziej dziecinnie, co kto lubi moim zdaniem ;)

Awatar użytkownika
Gabby
Posty: 19
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:38
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Gabby »

Pullip na 25 cm wygląda jak...taka nastolatka, a na 27 już bardziej dorośle. Wiem, porównanie beznadziejne.
Bardzo przydatny post. Uświadomił mi, jak mało wiem ;x

Awatar użytkownika
Agiss
Posty: 77
Rejestracja: 16 sty 2012, 22:05
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Agiss »

Little Pullip na wiekszym obitsu to genialny pomysł :D Sama nie wiem, czy bym się nie pokusiła o takiego... Ciekawa jestem jakie są ceny tych Obitsu, muszę sobie sprawdzić :P

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Ruda Mysz »

mniej więcej 100 zł ;)
na ebayu mogę polecić sprzedawcę mimiwoo, ma najtaniej.

little pullipy naprawdę fajnie wyglądają na 21/23 cm. bo 11 to raczej tylko dalom pasują :3

Awatar użytkownika
drutefka
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:37
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: drutefka »

Ja trochę z innej beczki. Słuchajcie, czy Wasze lalki na obitsu "bujają się" niemal całkiem luźno w pasie i pod biustem? Szlag mnie trafia, bo oryginalne ciałko
Hope bujało się podobnie. Kupiłam obitsu i jest to samo :mur: Normalnie nie da się jej postawić, bo dosłownie kłania się w pół.

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Ruda Mysz »

musisz ją pianką kreatywną wypchać ;)

zaraz wrzucę zdjęcie jak to wygląda

EDIT:
Obrazek

oo, musisz takie krążki wyciąć z dziurką w środku i wypchać biodra i pod biustem. Będzie się dobrze trzymać :) wszystkie moje są tak wypchane ;)

Awatar użytkownika
drutefka
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:37
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: drutefka »

Ruda Myszko Jesteś nieoceniona :) Pod biustem działa, w pasie nie do końca, ale jest lepiej :) Skąd Ty bierzesz takie świetne pomysły? :)

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Ruda Mysz »

zanim Grell do mnie przyszła przeczytałam chyba wszystkie fora o tych lalkach ;D część pomysłów stamtąd mi w głowie została ;)
jak jeszcze Ci lata to dołóż kolejną warstwę pianki. Daj tyle aż się będzie dobrze trzymać. Moja Luna ma naprawdę sporą warstwę, bardzo luźna do mnie przyszła ;)

Awatar użytkownika
drutefka
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:37
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: drutefka »

Pod biustem starczyły dwie, w pasie ma chyba z pięć :) Nie miałam białej pianki, więc użyłam fioletowej. Wygląda to straszne, ale poprawiło sprawę :)

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Ruda Mysz »

mi się udało swego czasu dorwać piankę w kolorze cielistym ;) nic a nic nie widać :) białe i delikatnie różowe też są ok :)

Awatar użytkownika
Agiss
Posty: 77
Rejestracja: 16 sty 2012, 22:05
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Agiss »

Ruda Myszko, czy mogłabyś wrzucić parę zdjęć tych little Pullipów na obitsu 21? Jestem bardzo ciekawa efektu, niestety znalazłam w guglu tylko kilka zdjęć jednej lalki i to bardzo niewyraźnych. Większość forum o Pullipach, na jakie natrafiłam jest zamknięta dla gości i mimo, że widzę dział o customizacji na forum Pullip Style, to nie mam do niego dostępu ;( Tak więc bardzo proszę :>

Awatar użytkownika
Ruda Mysz
Posty: 37
Rejestracja: 13 sty 2012, 20:25
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Ruda Mysz »

http://www.flickr.com/photos/suemomo/4228836844/ to moja ulubienica chyba ;)

ogólnie polecam wyszukiwarkę na flickrze 'little pullip obitsu'. Dużo róznych eksperymentów można zobaczyć :D

Awatar użytkownika
Urshula
Posty: 684
Rejestracja: 27 gru 2011, 22:45
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: Urshula »

ale fajna!całkiem inne ma proporcje na tym ciałku,prawda? co nie znaczy,że Wasze Pullip mi się nie podobają,bo podobają mi się SZALENIE!!!

Awatar użytkownika
persephone
Posty: 96
Rejestracja: 21 sty 2012, 00:40
Kontakt:

Re: obitsu

Post autor: persephone »

A ja sie Ruda Myszo chcialam dowiedziec na temat cialka isula :P Planuje takowego i wlasnie mnie zdziwilas tym ze nie mozna mu zafundowac obitsu :3 jak z jego oryginalnym cialkiem? Bardzo jest zle? jak zakres ruchów ? :>
I like being sarcastic

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości