Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Szyjesz, dziergasz? Pochwal się swoim dziełem!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: Sakura »

Szyję już jakiś czas, ale dopiero od niedawna jestem zadowolona z tego co uszyję (w miarę...).W związku z tym, że szyję ubranka ręcznie, to największe problemy mam z ładnym i równym obszywaniem tkanin. To często decyduje o tym czy coś mi się spodoba czy nie ;) Zaprezentuję tutaj moje projekty, które według mnie są najbardziej udane :) Zapraszam :hejka:

Pierwsze będą kimona:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz dwie sukienki i sweterek, który uszyłam z nowych skarpetek ;) Bardzo podobał mi się wzór i zostały przerobione :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Takie to moje szycie ^^

Awatar użytkownika
astridnat
Posty: 1052
Rejestracja: 25 mar 2012, 02:01
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: astridnat »

Bardzo podobają mi się Twoje kimona :)
Sama też szyję ręcznie, i zapewniam Cię, że można dojść do takiej wprawy, że ludzie nie wierzą, że szyję się ręcznie :)
Jak to się mówi? Trening czyni mistrza:) Więc szyj dalej bo ładnie Ci to wychodzi:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: Sakura »

Dziękuję Astridnat :) Staram się stosować różne techniki w szyciu np. biała sukienka w kotki była obszywana taką metodą okrężną (nie wiem jak się nazywa), którą często stosuje Mattel. Dzięki niej ubranka ładniej wyglądają i się nie strzępią, ale niestety jest bardzo pracochłonna, przez co pochłania dużo czasu. Wymaga też dużo precyzji. Raczej nie mam zamiaru jej stosować (pewnie będą jakieś wyjątki...), ale dzięki poradom na forum wpadłam na pomysł by najpierw fastrygować, a później dopiero właściwie obszywać. Myślę, że dzięki temu ubranka będą bardziej dopracowane ;) Co do kimon, to wykrój zrobiłam sobie z oryginalnego stroju Japanese Barbie z serii DOTW. Narysowałam sobie na kartce kształt każdej części ubranka, wymierzyłam i naniosłam wymiary na boki każdego kształtu, dodając 2 cm :] Pierwsze szyłam to białe, z resztek co mi zostało, dlatego ma krótsze rękawki. Moje ulubione to drugie od lewej :)

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: jewelsnake »

Bardzo ładne kimona! Mogę zapytać w jaki sposób są zapinane? Nie widzę obi, więc bardzo mnie ciekawi w jaki sposób udało Ci się zachować tak ładny kształt owiniętego kimona. Czy je zszyłaś?
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: Sakura »

Pas obi mam: jeden od mattelowskiego stroju, a drugi taki czerwony co sama zrobiłam, ale nie mogłam znaleźć ;) Zapinane są na rzepa (nieduży kawałek), przyszytego jak najlepiej pasującą nitką. Pod pasem tego zupełnie nie widać, a jest bardzo wygodne :) W oryginale strój miał dwa zatrzaski, tego też jak najbardziej można użyć :D

Awatar użytkownika
jewelsnake
Posty: 1554
Rejestracja: 29 gru 2011, 20:43
Lokalizacja: dark side of the sun
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: jewelsnake »

Nie mam Mattelowskiej Japonki więc nie wiedziałam jak oni podeszli do tematu kimona, dzięki za informacje o zatrzaskach, kto by powiedział, czego to Mattel nie wymyśli @.@ Sama nie planuję szyć żadnego, może kiedyś, na razie wystarczy mi podziwianie kimon na zdjęciach innych kolekcjonerów.
Bardzo podobają mi się materiały których użyłaś , szczególnie ten biały w kwiatki :)
Planujesz osobne obi dla każdego kimona?
"It's not that I can't find worth in anything
It's just that I can't find worth in enough"
Manic Street Preachers

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: Sakura »

Kupiłam już nawet wstążki w kilku kolorach w celu zrobienia obi. No, ale jakoś tak zeszło to na drugi plan i użyłam ich do czegoś innego, choć kiedyś pewnie się za to zabiorę ;) Ja mam lalkę z 1995 roku. Nie orientuję się natomiast jak wyglądają współczesne stroje z serii DOTW, ale pewnie bardzo podobnie :) Parę lat temu uszyłam strój "kimonopodobny". Nie użyłam wtedy rzepa, tylko zrobiłam wiązanie, ale było to bardzo niewygodne i nie prezentowało się zbyt dobrze :]

Awatar użytkownika
chanelka
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2013, 21:57
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: chanelka »

Jakie śliczne te kimona :brawo:
Najbardziej podoba mi się to przedostatnie, chociaż ta sukienka w serduszka też urocza ;)
"My Fairytale World"
http://chanelka99.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Sakura
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2014, 17:36
Kontakt:

Re: Moje szycie. Kimona i nie tylko... ^^

Post autor: Sakura »

Dzięki Chanelko :) Materiał, z którego zostało uszyte to kimono jest ładny i przyjemny w dotyku, ale niestety bardzo się strzępi i przez to ciężko się z niego szyje. Jest to flanela pościelowa. Fajne wychodzą z niego piżamki i dresy dla lalek ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości