Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Masz problem z lalką? Zapytaj o radę!
Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Mangalarga »

Właśnie przyszła kupiona przeze mnie na Allegro lalka. Przyszła bez oryginalnego pudełka, ale jej stan jest bez zarzutu. Z jednym małym wyjątkiem - jej włosy i ubranko są przesiąknięte jakimś dziwnym zapachem, podejrzewam dym papierosowy.
Zna ktoś jakiś sposób, żeby usunąć nieprzyjemny zapach z tkanin i lalkowych włosów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alrunia
Posty: 28
Rejestracja: 31 gru 2011, 05:08
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Alrunia »

Metoda której używam osobiście to włożyć lalkę do zwykłego tekturowego pudełka razem z jakąś saszetką zapachową, po kilku dniach nabiera tego zapachu. Silnie "okadzonych" lalek nie spotkałam dotąd ale słyszałam o różnych metodach, od moczenia w occie, sodzie oczyszczonej, zamrażania.. chyba najprostsze i najbezpieczniejsze to obłożyć ją żwirkiem dla kotów i na parę tygodni zamknąć, podobno żwirek dla kotów rewelacyjnie chłonie zapachy.

Awatar użytkownika
Sita
Posty: 34
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Sita »

Po pierwsze: umyć.
Po drugie: na 10 minut wstawić lalkę do zamrażalnika (oczywiście całkowicie suchą!).
I już :)
- Czarownice nie są takie - ciągnęła Magrat. - Żyjemy w harmonii z wielkimi cyklami natury, nikomu nie robimy krzywdy. I wstrętne jest twierdzić inaczej. Powinnyśmy wypełnić im kości roztopionym ołowiem.(...)

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Mangalarga »

Z zamrażalnikiem będzie problem, nasz jest pełen po brzegi, ciężko będzie tam lalkę wcisnąć. Pozostałoby liczyć na powrót dużych mrozów. Ew. poproszę chłopaka o trochę żwirku dla kota.
Czytałam jeszcze o myciu z płynem do naczyń i użyciu węgla leczniczego.

W każdym razie, dzięki za podpowiedzi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
dollbby
Posty: 2001
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:54
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: dollbby »

hehe z zamrażalnikiem nie polecam... jeszcze sie mama pomyli i lalkę do piekarnika wsadzi albo ugotuje xD
a co do zabrażalnika to fajny pomysł... ja mam jedną barbie która wali strychem pomimo moczenia całenognego w wodzie z mydłem... ale to już chyba niezejdzie. Bo guma chyba najbardziej chłonie zapach....

Awatar użytkownika
agniesia0588
Posty: 132
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:34
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: agniesia0588 »

Mojej lalki włosy pachniały takim typowym "plastikiem" jakim pachną przeważnie po kupieniu. Ten zapach był taki dziwny i sztuczny. Umyłam jej włosy szamponem, którym sama myję i położyłam odżywkę na 30min, spłukałam i położyłam ją na noc na kaloryferze. Zabieg robiłam z miesiąc temu i dotąd jej włosy pachną.
Szanuj ludzi, którzy zawsze znajdą dla Ciebie czas w swoim napiętym grafiku,
a kochaj tych, którzy nawet nie pomyślą o grafiku, gdy dowiedzą się, że ich potrzebujesz.

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Mangalarga »

Właśnie wyszperałam informację, że podobno węgiel świetnie pochłania zapachy, też trzeba będzie spróbować zamknięcia lalki w szczelnym pudle razem z pojemniczkiem z węglem.

Zacznę od najmniej inwazyjnych metod, nie chciałabym uszkodzić jej malowania (a ma cudnie namalowaną buźkę *_*) ani włosów. Jutro lecę po saszetki zapachowe ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mono
Posty: 1954
Rejestracja: 27 gru 2011, 15:43
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Mono »

Połówka jabłka lub proszek do pieczenia na spodku świetnie usuwa zapach "starej" lodówki, może i na lalki to podziała :hyhy:

A z tym żwirkiem to nawet wczoraj w Przyjaciółce czytałam, że po 24 godzinach potrafi wyciągnąć przykry zapach z zawilgoconych książek. Coś w tym musi być!
W świecie Barbie
W razie problemów, proszę o kontakt przez FB, dziękuję.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Lacrima »

Mam prośbę aby umiescić ten wątek w dziale "radzimy sobie", przed chwilą szukałam go tam i przeczytałam wszystko po kolei bo mam taki sam problem z lalką :)
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Mangalarga
Posty: 2805
Rejestracja: 30 gru 2011, 14:03
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Mangalarga »

W sumie racja, zapomniałam o tamtym dziale :zawstydzony:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Lacrima »

Zrobiłam lalce 3godzinną kriokomorę z zamrażalniku.
Wnioski: trochę podziałało, jednak nie jest to zadowalający efekt, można stosować do lekko wędzonych panien.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Basia
Posty: 12
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Basia »

Ja polecam porządne umycie włosów w pachnącym szamponie i ułożenie na kaloryferze do suszenia.

Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 10:09
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Chupacabra »

Osobiście polecam wymoczyć włosy i ubranko w wodzie ze stosunkowo dużą ilością intensywnie pachnącego płynu do płukania tkanin. U mnie sposób zadziałał, ale nie na zapach papierosów, a piwnicznej stęchlizny i wilgoci.
Myślę, że w sumie warto spróbować.
http://wkolorowym.blogspot.com/ - Fotki fotki - 16.04

Awatar użytkownika
Soul
Posty: 258
Rejestracja: 31 mar 2012, 09:07
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Soul »

Kupiłam Artsy, na zdjęciach zapowiadało się super, piękna aranżacja pokoiku lalkowego, lalka zachwalana jako oryginalna, stosunkowo nowa, bo Fashionistas, itd. rozpakowałam... a zapach... :/ :pudło: :zalamka:

czuć ją nie wiem czym, piwnicą, jakimś starym zaduchem raczej, jakby nikt tam nie wietrzył w domu NIGDY, okropne.. Lalkę wykąpałam, włosy przeszły spa, szampon mocno pachnący, odżywkę. Ciałko ok, zapach zszedł, i poszło do innej lalki, ale włosy, głowa.... - po wyschnięciu nadal czuć :(

Masakra. Chyba ją na tydzień włożę do zamrażarki, lub specjalnie żwirek dla kota kupię, bo przecież nawet sprzedać jej nie mam serca, zanim ten zapach nie zniknie :|

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z włosów i ubranek

Post autor: Stary_Zgred »

A może wystawić na słońce i wiatr? Słońce, co prawda, nie jest za bardzo zdrowe dla lal, ale jeden dzień chyba nie zaszkodzi. Pościel się do wietrzenia wynosi puchową to może i lalki?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości