Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Repaintujesz lalki? Zajmujesz się rerootem? Koniecznie nam pokaż!
Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Witam wszystkich serdecznie :) Jestem tu nowa i postanowiłam pochwalić się moimi wyczynami przy których momentami było baardzo dużo śmiechu :D
Zabawę z Monsterowymi włosami zaczęłam od klejenia i szycia peruk metodą prób i błędów bo przecież "ja wiem wszystko najlepiej, gdzie by tam sprawdzone sposoby z internetu mogły okazać się przydatne" :P.
Pierwsze w ruch poszły czesanki bo tanie i kolorowe. Zszywałam i sklejałam wszystko na różne sposoby i w końcu wyprodukowałam kilka peruk, które mnie satysfakcjonowały... Do momentu aż nie wyliniały, nie zmechaciły się i zbiły od kurzu :facepalm:
Oto próbki:
Draca z draką na głowie :P
Obrazek
Skelita w mniej przerażającej czuprynie ^^
Obrazek

Jako kolejny materiał do perukowania wybrałam włóczkę akrylową. O i taki materiał to jest coś :P Łatwo dostępny, przyjemny w dotyku, tani, miękki. Dobrze się przykleja bo fajnie można tworzyć z niego pasma dzięki czemu nasza panna nie wylinieje całkowicie po pewnym czasie :lol:

Parę przykładów z moimi repaintami przy okazji ^^
Pierwsze malowanie i pierwsza peruka :) Ach te czasy kiedy jeszcze nie pomyślałam, że kolorować można warstwami :boisie:
Obrazek

ObrazekObrazek
Panna na zamówienie. Moja duma :D
Obrazek
W grupce peruczek nieskończona różowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stary_Zgred
Posty: 2607
Rejestracja: 29 gru 2011, 12:58
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Stary_Zgred »

Oooo, podobają mi się Twoje peruki. Bardzo, bardzo! Czy robisz je też w większym rozmiarze - czyli na lalki BJD?
Obrazek

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

:] Niestety nie mam żadnej takiej lalki, ale chętnie kiedyś podjęłabym się takiego wyzwania :D

Awatar użytkownika
LolitaDolls
Posty: 589
Rejestracja: 12 cze 2014, 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: LolitaDolls »

Panna na zamówienie jest rzeczywiście powodem do dumy! Ah, jak ja bym chciała tak lale robić, jak ja bym chciała!

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

To moje pierwsze zamówienie, jakże nie miałabym być dumna :D jeszcze masa roboty z nią, ale mam nadzieję na szybki finał prac. Jeszcze dwie suknie, buty i jakieś dodatki mnie czekają :)


Awatar użytkownika
K_K
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2015, 10:23
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: K_K »

Jakie cudne peruki! Naprawdę z włóczki akrylowej? Jak, się pytam, jak?

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Dziękuję :zawstydzony:
Jak znajdę chwilkę zrobię zdjęciowe tutoriale różnych metod nad którymi pracowałam, bo w gruncie rzeczy każda peruka jest robiona inną metodą :D
Ogólnie mogę powiedzieć, że najlepsza jest 100% akrylówka z minimum 3 nici w sznurku. Bawełniane też się nadają, ale są niepokorne i nie bardzo chcą współpracować i prostować się - są fajne na efekt rozczochranej czuprynki jak tutaj w moim pierwszym reroocie na grzywie, reszta akrylowa :D :
ObrazekObrazek
Trochę nie rozczesane bo boję się, że powyrywam jej kudły...

Rozplatamy włóczkę, zaczepiamy na sznurek z dwóch nici tej włóczki czy innej, prostujemy średnio ciepłą prostownicą czy żelazkiem na * lub ** (bawełniane zdarzyło mi się przypalić :hyhy: ) i przyklejamy czy przyszywamy do naszego czepeczka :) I mamy peruczysko :P


Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Tak :) Tylko na dwóch ostatnich zdjęciach Howleen ma grzywkę 100% bawełna ;)

Edit:
Chyba, że chodziło o czepek :D Czepek robię z cienkiego przylepca Viscoplast wysmarowanego ze trzy razy Vicolem :]

Awatar użytkownika
Rhaenys
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:37
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Rhaenys »

Peruki są niesamowite, podziwiam. Masz jakieś tutoriale do nich może?

Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Ania I. »

Też byłabym chętna- będę robić kolejną lalę przedstawiającą dziewczynkę chorąsna raka i przy tej chcialam zrobić już perukę. <3

Awatar użytkownika
Illama
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:13
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Illama »

Dziękuję :)
Zbieram się do zrobienia tutorialu już jakiś czas, jutro biorę się za niego w końcu.
Anna-Maria podziwiam pomysł na taką lale.

Awatar użytkownika
Ania I.
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 21:45
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: Ania I. »

Oj, dzięki! Mogę się pochwalić, że poprzednia laleczka -Nadzieja pojechała na dziecięcy oddziały onkologii w Poznaniu <3 Aby pomóc dzieciakom przejść przez chorobę. Trochę taka lalka terapeutyczna. <3

Awatar użytkownika
EvilCupcake
Posty: 1684
Rejestracja: 01 kwie 2013, 18:37
Kontakt:

Re: Repainty, wigi i rerooty czyli paszczury Illamy ;)

Post autor: EvilCupcake »

Przyjemne peruczki! Ja do tej pory zrobiłam tylko jedną z piórek która przy twoich wysiada, zwłaszcza przy tej pastelowej z różem i seledynkiem. ^^

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości