Chabel

Miejsce dla lalek, które nie mają oddzielnego działu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Chabel

Post autor: Miranda »

Przeglądając Internet, natknęłam się na wspomnienie z dzieciństwa. Taki oto album z naklejkami:

Obrazek

Obrazek
źródło

Sama zbierałam te naklejki, marzyłam, żeby mieć te lalki, ubranka, ale w Polsce chyba nigdy dostępne nie były. Przynajmniej nie przypominam sobie, aby ja je gdzieś w sklepach widziała.
Lalki Chabel były produkowane przez firmę Feber w latach 1985-1992 w Hiszpanii. Chabel to lalka-nastolatka, mająca około 16 lat, przypominająca ówczesne dziewczynki.
Na początku dostępna była sama Chabel, później pojawili się jej rodzice, rodzeństwo, oraz przyjaciel Danny (Na Wikipedii funkcjonuje wersja "Dany").
źródło

Obrazek

Obrazek

Obrazek
źródło

Awatar użytkownika
trujewszczak
Posty: 302
Rejestracja: 04 cze 2014, 10:51
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: trujewszczak »

Skądś kojarzę te lalki. Bardzo przypominają mi Liccę-chan. Śliczne są- to na pewno. ^^

Awatar użytkownika
ingrid
Posty: 1225
Rejestracja: 23 wrz 2015, 23:21
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: ingrid »

Ojej, Miranda, jesteś Wspaniała! Ja tyle razy wspominałam ten album i nie wiedziałam, jak go znaleźć. Jejku ile wspomnień, nawet przez mgłę przypomina mi się zapach tej gumy do żucia. Jedno z moich pierwszych kolekcjonerskich doświadczeń, miałam wtedy z 5 lat, ale to była istna magia. Miałam cały album, ale tradycyjnie brakowało mi Tenisistki, raz jeden znalazła się połowa naklejki, bo czasami do gumy dawali połówki, co było strasznie niesprawiedliwie, chyba się wtedy popłakałam nawet. Pamiętam, że znajomi z piętra ponoć uzbierali cały album, ale gdzieś im zaginął na poczcie i tych lalek chyba ostatecznie nikt nie miał w okolicy ;)

Awatar użytkownika
Suriri
Posty: 156
Rejestracja: 06 lis 2013, 22:55
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Suriri »

HA! Pamiętam te naklejki :D.

Awatar użytkownika
Elka
Posty: 629
Rejestracja: 07 lis 2014, 12:47
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Elka »

Też je zbierałam i chyba wszystkie miałam.
Ech gdzie te wszystkie moje skarby z dzieciństwa
"WEHIKUŁ CZASU TO BYŁBY CUD"

Awatar użytkownika
barbusia77
Posty: 1904
Rejestracja: 25 wrz 2013, 11:20
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: barbusia77 »

O ile gumy mi smakowały i uzbierałam masę naklejek to sama lalka mi sie nie podobała. Ma koszmarne fryzury a rozmiarem głowy przypomina mi znienawidzona w dzieciństwie Fleurke :pudło:
<3

Awatar użytkownika
Leela
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Leela »

Mirando, przez Ciebie siedziałam w pracy z przekrwionymi oczami bo zamiast iść spać oglądać w necie Chabel. :D Ale wspomnienia!
Zupełnie o niej zapomniałam a zbierałam te naklejki i strasznie śliniłam się do tej lalki. Tyle że nie miałam chyba albumu, dziwne... Jeszcze dziwniejsze, że nie mam ani jednej naklejki pomimo iż mam wszystkie historyjki z Donalda i obrazki z Turbo.
Chabel jest cudowna i nadal się nad nią rozpływam. Mam teraz dziką chęć posiadania wszystkiego z nią związanego na co mnie na szczęście nie stać. Ale ona jest taka urocza... Takie śliczne ubranka i akcesoria, cudo. I ten pyszczek.

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Miranda »

@ingrid
Wspaniała to moje drugie imię. :D

@barbusia77
Hmm...oglądałam wczoraj Fleurki i coraz bardziej się do nich przekonuję. Chabel była zaś dla mnie niedostępna, wręcz mityczna i jak ją pragnęłam wtedy, to pragnę i dziś. :P

@Leela
Też wpadła na te naklejki przypadkowo. I również się śliniłam. Heh, szkoda, że te lalki obecnie są tak trudno dostępne.
Uwielbiam je! I te ich fryzurki! One są takie słodziutkie. :D

Co do albumu - pamięć mnie zawodzi, ale tak coś mi się kojarzy, że chyba udało mi się zebrać wszystkie naklejki i wysłać katalog. Niestety, lalki nie otrzymałam. :( No, chyba, że źle mi się majaczy i też jakiś naklejek nie udało mi się pozyskać. :D

Ogólnie traktuję Chabel jako interesujący produkt i miłe wspomnienie z dzieciństwa, które nawet teraz nie rozczarowuje. A to już dużo. :)

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Lacrima »

trujewszczak pisze:Skądś kojarzę te lalki. Bardzo przypominają mi Liccę-chan. Śliczne są- to na pewno. ^^
No jak widać Hiszpanie też znają się na klonowaniu, one są identyczne, tylko skórę mają jak po poparzeniu słonecznym.
Ciekawe czy się nie sprzedawały, czy Takara wytoczyła im proces?
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

Awatar użytkownika
Miranda
Administrator
Posty: 1676
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:07
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Miranda »

trujewszczak pisze:Skądś kojarzę te lalki. Bardzo przypominają mi Liccę-chan. Śliczne są- to na pewno. ^^
Internety piszą, że firma produkująca tę japońską lalkę i Faber podpisały stosowne umowy i Faber miał oficjalną licencję na wykorzystanie wizerunku japońskiej lalki.

Awatar użytkownika
Lacrima
Posty: 1336
Rejestracja: 09 sty 2012, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: Lacrima »

Aha, czyli musiała się nie sprzedawać.
You can't buy happiness, but you can buy dollies. And that's kind of the same thing.
Mój flickr: http://www.flickr.com/photos/108814335@ ... 910744495/

teko21
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2016, 11:54
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: teko21 »

Witam, posiada ktoś jeszcze taki album ? Mogę zapłacić 120zł za niego. Zależy mi bo zbieram albumy Amex, w sumie jest ich 13, brakuje tego jednego. Jest cheć dogadania się ?

-- 13 mar 2016, o 08:07 --

Nikt nie ma naprawdę ?;(

aagataa
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:40
Kontakt:

Re: Chabel

Post autor: aagataa »

Witam,

Ja mam do sprzedania 3 albumy AMEX.

Gdyby ktoś był zainteresowany, zapraszam na OLX, proszę wpisać hasło "Album AMEX"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości